Domy modułowe – charakterystyka, wady i zalety

Szukasz odpowiedniego materiału na ściany swojego domu? Nie wiesz jakie materiały będą odpowiednie do ich wzniesienia i wykończenia? Jakie trzeba ponieść koszty wynajęcia ekipy remontowej? Tutaj znajdziesz odpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Redakcja
Redakcja
Posty: 5433
Rejestracja: 02 cze 2003, 8:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Domy modułowe – charakterystyka, wady i zalety

autor: Redakcja » 20 lis 2019, 10:52

Domy modułowe to konstrukcje, które powstają z połączenia kilku, kilkunastu gotowych, dużych elementów, które wytwarzane są w fabryce, a składane... Domy modułowe – charakterystyka, wady i zalety >>
Redakcja

piotrgurek
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 20 lis 2019, 10:34
Domy modułowe – charakterystyka, wady i zalety

autor: piotrgurek » 20 lis 2019, 10:52

Same plusy moim zdaniem. Na wszystkie wymienione wady da się znaleźć rozwiązania.

m_rybka
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 73
Rejestracja: 11 lut 2014, 15:57
Lokalizacja: Włodawa
Re: Domy modułowe – charakterystyka, wady i zalety

autor: m_rybka » 25 lis 2019, 22:59

No nie do końca - minusem jest cena. Dom modułowy o metrażu 140 m2 będzie tak z 50% droższy od domu np. z Porothermu. Dlatego domy modułowe są najczęściej o niewielkim metrażu, żeby cenowo dało się je porównywać do klasycznych technologii.

Przemek Smart
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 05 mar 2016, 12:29
Domy modułowe – charakterystyka, wady i zalety

autor: Przemek Smart » 08 gru 2019, 23:06

Tutaj się nie zgodzę z m_rybka. Domy modułowe są wykonywane w różnych wielkościach. Domki mogą być wykonane nawet z parunastu modułów. Wszystko zależy od klienta i jego upodobań. Jak ktoś szuka nowoczesnych domów modułowych zapraszamy do kontaktu z firmą Smart Mod.

Wiktopun
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 25 lut 2020, 19:19
Domy modułowe – charakterystyka, wady i zalety

autor: Wiktopun » 25 lut 2020, 19:26

Ja zaufałem firmie budowlanej z Katowic JW Budownictwo, która przekonała mnie do budowy domu jednorodzinnego w technologii prefabrykowanej, dzięki której zaoszczędzimy na energii. I nie mylili się. Grzejemy o połowę mniej, bo keramzyt posiada tak świetną izolacyjność cieplną.

kotkaewka
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 16 wrz 2020, 22:29
Re: Domy modułowe – charakterystyka, wady i zalety

autor: kotkaewka » 16 wrz 2020, 22:32

Najlepsze kompozyty z keramzytu można nabyć od KROSBUD. Budując swój dom zakupiłam moduły właśnie od nich. Dokładnie wykonane, bez defektów. Z ręką na sercu polecam tego dostawcę.

marika3212
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 30 cze 2021, 8:26
Re: Domy modułowe – charakterystyka, wady i zalety

autor: marika3212 » 12 lip 2021, 9:53

Domki modułowe stają się coraz popularniejsze w Polsce. Mają one wiele zalet. Główną z nich jest krótki okres oczekiwania - budowa może być zrealizowana nawet w ciągu trzech miesięcy. Znam firmę, która wykonuje nowoczesne domki w atrakcyjnych cenach.

Vladislana
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 16 sie 2023, 15:33
Re: Domy modułowe – charakterystyka, wady i zalety

autor: Vladislana » 16 sie 2023, 15:40

Dom modułowy to innowacyjne rozwiązanie, które zyskuje coraz większą popularność. Z własnego doświadczenia mogę potwierdzić, że mają one wiele zalet, które przyciągają uwagę przyszłych właścicieli domów. Domy te budowane są w formie modułów, które są prefabrykowane w fabryce. Następnie są one dostarczane na plac budowy i montowane, co znacznie skraca czas realizacji projektu. Zamówiłem dom od tej firmy - unitbud.

Polecam każdemu! Bardzo fajne i niezawodne domy!

Natalideimon123
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 22 sie 2023, 8:03
Re: Domy modułowe – charakterystyka, wady i zalety

autor: Natalideimon123 » 22 sie 2023, 8:15

Mieszkam od 4 lat w domu modułowym od Unitbud, bardzo ekonomicznym i przyjaznym dla środowiska! Jest bardzo ciepły zimą! Jedną z zalet jest to, że w razie potrzeby można dodać dodatkowe moduły.

Natalideimon123
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 22 sie 2023, 8:03
Re: Domy modułowe – charakterystyka, wady i zalety

autor: Natalideimon123 » 22 sie 2023, 10:11

Oto artykuł na temat domów modułowych: https://e-mieszkanie.pl/dom-modulowy-cz ... 9-16913645


Wróć do „Ściany”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Yandex [Bot] i 24 gości

Gotowe projekty domów