Zmiany regulacji rozliczanie z fotowoltaiki

Fotowoltaika w domu to instalacja składająca się z paneli słonecznych, falownika i odpowiedniego okablowania. Instalacja fotowoltaiczna pozwala wykorzystać energię słoneczną jako nieograniczone źródło zasilania. Panele słoneczne to połączone ogniwa fotowoltaiczne, które produkują energię elektryczną. Dowiedz się czy warto inwestować w fotowoltaikę i jak starać się o dofinansowanie do niej. Poznaj plusy i minusy wykorzystania energii słonecznej jako odnawialnego źródła energii.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Szadol
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 25 cze 2021, 13:21
Zmiany regulacji rozliczanie z fotowoltaiki

autor: Szadol » 25 cze 2021, 13:24

No to się narobiło. Jak myślicie jak przepychanka w sprawie prosumentów i rozliczeń się skończy? Będzie opłacalne nadal po 2021r. Miałem w planach ale nie wiem czy teraz ma to sens? Boję się też co będzie w przyszłości. :oops:

karlmeco
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 17 gru 2020, 14:51
Re: Zmiany regulacji rozliczanie z fotowoltaiki

autor: karlmeco » 28 cze 2021, 13:27

Jestem szczęśliwym użytkownikiem instalacji PV od ponad 2 lat i uważam, ze to świetna sprawa. Dla domowego budżetu to spora kasa w skali roku. Mam 10 kWp i zasilam wszystkie urządzenia darmowym prądem – instalację zrobiła mi ekipa z Synergio. Uważam, że nawet na nowych zasadach będzie nadal korzystnie tylko ciut mniej. Pozwolą dobrowolnie handlować Twoją nadwyżką energii, a w dalszej perspektywie będziesz mógł sprzedawać zieloną energię sąsiadom z pominięciem firm i sam kupować zieloną energię z wiatraków np. zimą. Cos czuję że państwowy moloch będzie miał pozamiatane. Nikt nie będzie chciał ciągle drożejącej energii z węgla i będą wygaszać bloki. Tak się to wszystko skończy.

maja.s91
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 12 maja 2021, 11:53
Re: Zmiany regulacji rozliczanie z fotowoltaiki

autor: maja.s91 » 06 lip 2021, 11:21

fotowoltaika będzie zawsze bardziej opłacalna i lepsza dla środowiska niż węgiel...

Konsultant Viessmann
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 672
Rejestracja: 25 paź 2015, 9:14
Re: Zmiany regulacji rozliczanie z fotowoltaiki

autor: Konsultant Viessmann » 07 lip 2021, 13:55

Teraz będą też rozważali inne zmiany regulacji, bo pojawił się nowy projekt noweli - tym razem poselski. Zakłada on opust 1:1 na energii i opłaty za dystrybucję.


Wróć do „Instalacje fotowoltaiczne i panele słoneczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

Gotowe projekty domów