Kocioł Gazowy - problem

Jeżeli Twoje rachunki za ogrzewanie są spore, masz pleśń w pokoju to może być spowodowane złą wentylacją w domu czy w mieszkaniu. Dowiedz się jak temu zaradzić i stworzyć zdrowy klimat w domu.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

MisterOld
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 19 sty 2020, 10:25
Kocioł Gazowy - problem

autor: MisterOld » 29 maja 2021, 9:16

Witam serdecznie . Posiadam kocił gazowy termet minimaxeco z otwartą komorą spalania . Piec ma nie cały rok więc jest na gwarancji. Pojawia się błąd E01 przy próbie podgrzania wody lub co. Przyjechał serwisant i nawet nie otwierając pieca stwierdził na 95% , że komin jest nie drożny . Nie dawało mi to spokoju więc wszedłem na dach i spuściłem kulę kominiarską , przeszła do samego dołu . Mam w kominie elastyczny rękaw ponieważ jest odsadka. W następnym tygodniu ma pojawić się kominiarz i wydać jakąś opinie . Kwestia jest następująca co zrobić aby nie dać się naciągnąć na koszty związane z wymianą wkładu kominowego. Jaka jest Wasza opinia , będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Kocioł Gazowy - problem

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 29 maja 2021, 13:07

Najprostsze i najlepsze, to natychmiast wyrzucić kocioł i centralne. Ja tak zrobiłem .
Gdyby nie chciał Pan dobrego rozwiązania, tylko zachować złe, ale się nie obawiać o życie, to trzeba zrobić wentylację plus. czyli mechaniczny nawiew powietrza do domu. Składa się to z czerpni skrzynki filtracyjnej wentylatora kanałowego i regulacji obrotów. Koszt koło 700zł.
nawet najbardziej drożny komin nie pomoże jak nie ma nawiewu powietrza.
Załączniki
viess.png
HVAC - najtańszy komfort.

MisterOld
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 19 sty 2020, 10:25
Re: Kocioł Gazowy - problem

autor: MisterOld » 29 maja 2021, 15:21

Tylko , że pierwszy piec który miałem chodził 15 lat i problemu nie było a ten obecny nawet roku nie pochodził więc robienie jakiś wentylacji chyba jest bezcelowe.

Ricorro
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 28 cze 2021, 21:49
Re: Kocioł Gazowy - problem

autor: Ricorro » 28 cze 2021, 22:01

błąd E01 u mnie Gold Plus 25kW NAPRAWA zmiana położenia wtyczki odwrócić ją i jest ok. Piszębo ludzie szukają pomocy w tym zakresie a naprawa jest obłędnie prosta!

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Kocioł Gazowy - problem

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 29 cze 2021, 8:00

MisterOld pisze:Tylko , że pierwszy piec który miałem chodził 15 lat i problemu nie było a ten obecny nawet roku nie pochodził więc robienie jakiś wentylacji chyba jest bezcelowe.
Kocioł na zdjęciu, chodził dwa lata... został zastąpiony klimatyzacją, ze względu na komfort, ale potem okazało się, że opłaty spadły dwa razy, mimo że doszło chłodzenie.
Załączniki
79009750_10206436172859832_1966217460965179392_o.jpg
HVAC - najtańszy komfort.

szari
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2148
Rejestracja: 05 wrz 2013, 9:15
Re: Kocioł Gazowy - problem

autor: szari » 02 lip 2021, 15:50

Kocioł wyleciał a kominek został - to trzeba mieć logikę...
Tomasz_Brzeczkowski pisze:Przyczyną smogu w Polsce jest wentylacja grawitacyjna


Wróć do „Wentylacja i klimatyzacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 83 gości

Gotowe projekty domów