Jak dobrze zrobić sufit?

Praktyczne porady dotyczącego różnego rodzaju rozwiązań i konstrukcji. Pomysły na to, jak zbudować wiatę, wykonać wylewkę, jak zastosować drewno w łazience i wiele innych.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Bomboniasz
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 01 maja 2021, 15:49
Jak dobrze zrobić sufit?

autor: Bomboniasz » 02 maja 2021, 14:01

Witam
Piszę tego posta z nadzieją, że ktoś bardziej doświadczony i znający się na rzeczy udzieli rady i pomoże w mojej walce z sufitem.
Sprawa jest następująca: około 2 lata temu na suficie w sypialni pojawiło się pęknięcie. Po niedługim czasie zabrałem się za naprawę tego pęknięcia. Zerwałem wszystko co się słabo trzymało i gdzie był głuchy pusty dźwięk. W niektórych miejscach zerwałem tynk do samego stropu. Po oczyszczeniu i kilkukrotnym zagruntowaniu, wypełniłem ubytki Knaufem goldband. Po kilku dniach na nowy tynk położyłem gładź szpachlową. Wszystko ładnie wyszlifowałem i przygotowałem do malowania. W czasie malowania w tych "nowych" miejscach farba zaczęła się turlać i nie chciała przylegać. Ale jakoś zamalowałem. Po pewnym czasie zaczęły pojawiać się plamy i burchle (zdj.1 i 2). No i musiałem za wszystko zabrać się jeszcze raz. Gdy ponownie zrywałem fragmenty sufitu, zauważyłem w tych miejscach coś co przypominało drobne kryształki, kruche igiełki (zdj.3 i 4). Coś jakby skrystalizowana sól na nitce ze szkolnego doświadczenia. Sam strop był suchy, bez zacieków. Wszystko wyczyściłem i znowu wszystko od nowa - grunt, knauf, gładź. Tym razem dałem dłuższy czas schnięcia, były kilkudniowe odstępy między kolejnymi etapami. I nawet nie zdążyłem pomalować, a już znowu zaczęły pojawiać się plamy i burchle.
Trzeci raz do tego nie podchodzę, bo nie wiem czy to ja robię coś źle. Dlatego proszę o pomoc i pomysł jak temu zaradzić
Załączniki
received_271576924693416.jpeg
received_577312036499961.jpeg
received_1428751627461671.jpeg

Marcelin1
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 02 cze 2021, 10:53
Re: Jak dobrze zrobić sufit?

autor: Marcelin1 » 07 cze 2021, 10:48

zła impregnacja :)

mirmirmasz
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 18 cze 2021, 10:03
Re: Jak dobrze zrobić sufit?

autor: mirmirmasz » 18 cze 2021, 10:06

Spróbuj zaimpregnować innym środkiem

Piotrr147
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 22 cze 2021, 8:43
Re: Jak dobrze zrobić sufit?

autor: Piotrr147 » 02 lip 2021, 12:22

w miejscu zrobienia się już na suficie dziury należy zakupić dobrze kryjącą gładź szpachlową dostępną również w ofercie chemko dobrze rozprowadzić szpachlą w miejscu gdzie widzimy tą dziurę na suficie i dobrze zatynkować w chemko mają na miejscu mieszalnię farb i tynków oraz płyt kartonowo gipsowych i żeczy do remontu domu chemii budowlanej ogrodu


Wróć do „Zrób to sam - rozwiązania własne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

Gotowe projekty domów