Remont pokoju - Pytania laika :)

Jak prowadzicie budowę domu? Opowiadania i przygody budujących. Nie wiesz od czego zacząć budowę i jak ustalić kolejność prac? Tutaj znajdziesz odpowiedzi na te pytania.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Oskar997
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 20 kwie 2021, 9:43
Remont pokoju - Pytania laika :)

autor: Oskar997 » 21 kwie 2021, 9:02

Cześć, właśnie zabrałem się za swój pierwszy remont pokoju(ok 21m2 powierzchni ścian), aktualnie jestem po zerwaniu tapet i tygodniu edukowania się w temacie.
Naszło mnie parę laickich pytań i postanowiłem je zadać.

Czy i na ile potrzebne jest wyczyszczenie ścian?

Warstwy na ścianach:
⦁ Prawdopodobnie pozostałość po żółtej farbie
⦁ Jakieś wzorki
⦁ Biała cienka warstwa - klej od tapet, czy też farba?
⦁ Szpachla w niektórych miejscach
⦁ Mały kawałek prawdopodobnie grzybu
Nie wiem, czy mam tu szlifować całe ściany, czy jedynie umyć mydłem malarskim(czy moze wystarczy zwykłe?) - a może nic z tych rzeczy nie jest konieczne?
A ten grzyb(?) skuć i nałożyć jakiś preparat przeciwgrzybiczy?

Usuwanie dziur i bruzd
Dziury:
Czy wystarczy, że zaszpachluje goldbandem, czy lepiej użyć czegoś innego?
Jeśli użyć goldbandu, to czy dziury zaszpachlować podczas tynkowania, czy zrobić to przed w określonym odstępie czasu?

Bruzdy:
Czy mam je rozszerzyć, czy może skuć porządnie tynk w ich okolicach, czy je zignorować?

Tynkowanie
Moje ściany są krzywe, nierówności mogą sięgać nawet 2 cm.
Czy wystarczy, że wyrównam te ściany jedną warstwą tynku, czy może zrobić to mokre na mokre?
A może po jednej warstwie tynku dać zaprawę wyrównawczą cekol do finalnego wyrównania?

Na koniec dodam jeszcze swój ogólny zarys planu remontu, może ktoś z Was będzie chciał też dołożyć jakieś swoje sugestie :)
PLAN
1. Zerwanie tapet
2. Oczyszczenie ścian
3. Zaszpachlowanie dziur (goldband)
4. Gruntowanie (głęboko penetrujący, wstępnie wybrałem Knauf Universalgrund)
5. Tynkowanie i wyrównywanie (GoldBand + ew. zaprawa wyrównawcza cekol
6. Gładzenie (gładzi jeszcze nie wybrałem)
7. Szlifowanie
8. Grunt + Malowanie

Prócz tego to oczywiście zerwę listwy podsufitowy, a rury grzewcze zamknę pod płytami g-k, ściane za kaloryferem zabezpiecze matą termoizolacyjną, przy tynkowaniu chce się wspomóc prowadnicami. No i w futryne okienną wtopie narożniki aluminiowych.


Na koniec podsyłam jeszcze zdjęcia ścian.
https://imgur.com/a/kGkbNsg

Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi :)

Piotrr147
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 22 cze 2021, 8:43
Re: Remont pokoju - Pytania laika :)

autor: Piotrr147 » 02 lip 2021, 12:03

zaczynając remont pokoju należy wybrać odpowiedni kolor farby i odpowiednio dane pomieszczenie przygotować do położenia farby a zeskrobać ze ściany starą zużytą polecam market chemko gdzie mają duży wybór farb do pomalowania pokoju i remontu pomieszczenia sam też kupiłem i sprawdziłem mają idealne wszystkie odcienie wszystkich gam kolorów oraz mieszalnię farb i tynków oraz mają spory wybór silikonów foli płyt kartonowo gipsowych impregnatów do drewna i metalu oraz wspaniałą obsługę fachowe doradztwo które zawsze doradzi i pomoże w wyboże odpowiedniej farby


Wróć do „Dziennik budowy - budowa dzień po dniu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

Gotowe projekty domów