Jak sprawdzić dewelopera?

Zakup mieszkania jest poważną inwestycją, często na długie lata. Dlatego dobrze jest sprawdzić, czy deweloper, od którego chcemy je kupić jest rzetelny, a budowane przez niego mieszkania ? funkcjonalne i dobrze wykonane. W tym dziale możesz poznać opinie na temat różnych deweloperów.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Tomek12Tomek
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 37
Rejestracja: 09 lis 2017, 9:25
Re: jak sprawdzić dewelopera?

autor: Tomek12Tomek » 05 lis 2018, 8:50

Świetne rady, poważnie myślimy o kupnie czegos swojego, najlepiej od deweloera wlasnie. Podoba mi się mieszkanie w fotoplastykonie, , ale wlasnie nie wiem co z firmą bo opinie ma rozne, chociaż jak się orientowałam i szukałam, to kazda firma ma podzielone opinie

malina32
Aktywny
Aktywny
Posty: 161
Rejestracja: 03 mar 2016, 10:33
Re: jak sprawdzić dewelopera?

autor: malina32 » 28 lis 2018, 14:29

Moim zdaniem najlepiej sprawdzić dewelopera oglądając jego poprzednie inwestycje, im więcej ich ma tym lepiej, pod tym względem bardzo dobrze wypada Atal, buduje ładne osiedla w każdy większym mieście

Majaja
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 338
Rejestracja: 17 kwie 2018, 13:00
Re: jak sprawdzić dewelopera?

autor: Majaja » 20 gru 2018, 12:16

Wystarczy że przejrzysz opinie w internecie, popytasz wśród znajomych i na pewno czegoś się dowiesz. Ja takim sposobem trafiłam na Family House i nie żałuje, bo to był naprawdę dobry wybór.

Taliczan
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 14 lis 2015, 12:22
Kontaktowanie:
Re: jak sprawdzić dewelopera?

autor: Taliczan » 12 sty 2019, 8:58

Warto też przejrzeć różne fora, w Internecie jest tego dużo.

waldi79
Aktywny
Aktywny
Posty: 278
Rejestracja: 28 gru 2018, 11:09
Re: jak sprawdzić dewelopera?

autor: waldi79 » 18 lut 2019, 10:49

Warto się chyba przede wszystkim z nim skontaktować. Ustalić jak wygląda współpraca, wszystkie szczegóły. Ja kupując mieszkanie od Family House nie miałem żadnych problemów. A na wszystko o co pytałem dostałem odpowiedź, także wrażenia jak najbardziej pozytywne.

Dobrzezamieszkasz
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 22 lut 2019, 11:18
Re: jak sprawdzić dewelopera?

autor: Dobrzezamieszkasz » 22 lut 2019, 11:28

Pisaliśmy o tym cały artykuł :) więcej na PW.

Majaja
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 338
Rejestracja: 17 kwie 2018, 13:00
Re: jak sprawdzić dewelopera?

autor: Majaja » 08 mar 2019, 14:10

Też jestem zdania, że żeby sprawdzić dewelopera należy się z nim spotkać i dobrze poznać jego ofertę. Jestem z Poznania i jeszcze niedawno ja szukałam dewelopera dla siebie. Postawiłam na Osiedle poznańskie. Może ktoś tak jak ja jest z tych okolic i spodoba mu się ta oferta Osiedle poznańskie. Jakby nie patrzeć moim zdaniem świetna okazja.

Majaja
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 338
Rejestracja: 17 kwie 2018, 13:00
Re: jak sprawdzić dewelopera?

autor: Majaja » 29 lip 2019, 10:47

Mi kumpel z pracy polecił Home Invest, bo kupował od nich mieszkanie w Wesołej. Ja planuje zamieszkać na Targówku i też się do nich odezwałem. Myślę, że jednak poczta pantoflowa jest najlepsza, bo to pewne źródło. A przynajmniej w moim przypadku się sprawdzili, bo deweloper jest rzetelny i dobrze wywiązuje się z umowy.

Tomi751
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 05 lut 2016, 7:37
Kontaktowanie:
Re: jak sprawdzić dewelopera?

autor: Tomi751 » 28 gru 2019, 10:12

Ktoś wcześniej napisał że można sprawdzić po wcześniejszych inwestycjach. To jest rozwiązanie połowiczne. Gdyż dany deweloper mógł dawniej być w lepszej kondycji finansowej niż jest. Dla porównania wiele biur podróży upadło pomimo że kiedyś należały nawet do najlepszych.

Kasper87
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 57
Rejestracja: 01 sie 2019, 13:17
Re: jak sprawdzić dewelopera?

autor: Kasper87 » 15 sty 2020, 6:56

Tomi751 pisze:Ktoś wcześniej napisał że można sprawdzić po wcześniejszych inwestycjach. To jest rozwiązanie połowiczne. Gdyż dany deweloper mógł dawniej być w lepszej kondycji finansowej niż jest. Dla porównania wiele biur podróży upadło pomimo że kiedyś należały nawet do najlepszych.


To jaki znasz sposób na dokładne sprawdzenie dewelopera? Bo wydaje mi się, że zawsze mogą nas spotkać jakieś niespodzianki. Ja kupuję mieszkanie w Gdyni od Humbaka i wydaje mi się, że to solidna firma. Ale może podpowiesz, na co jeszcze zwrócić uwagę?

marekmitan
Aktywny
Aktywny
Posty: 112
Rejestracja: 15 paź 2019, 8:54
Re: Jak sprawdzić dewelopera?

autor: marekmitan » 17 lip 2020, 10:53

Poszukiwałem mieszkania z tarasem w Krakowie, ale w lokalizacji oddalonej od zgiełku miejskiego. Jedyna inwestycja, która spełnia ten standard to lv development. Po wstępnym kontakcie z deweloperem uważam, że dobrze wybrałem. Jestem na etapie dopinania formalności. Polecam porozmawiać, bo to nic nie kosztuje.

adamsobczak90
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 41
Rejestracja: 17 cze 2020, 13:45
Re: Jak sprawdzić dewelopera?

autor: adamsobczak90 » 25 sty 2021, 10:18

Zdecydowanie zgadzam się z tym, że jeśli chodzi o mieszkanie to warto wybrać jakąś firmę, która ma doświadczenie i nie zniknie w czasie budowy albo zaraz po zakończeniu i będzie problem z niedoróbkami. Na pewno jeśli chodzi o Kraków to opcją będzie oferta LV Development, w sumie blisko 25 lat w budowaniu mieszkań w Krakowie.

draczek
Aktywny
Aktywny
Posty: 158
Rejestracja: 03 lut 2016, 8:28
Re: Jak sprawdzić dewelopera?

autor: draczek » 28 sty 2021, 10:42

Myślę że lepiej kupować mieszkania od sprawdzonych i znanych deweloperów, na przykład takie mieszkania jak te na osiedlu Apartamenty Dmowskiego, takie które mają funkcjonalne układy mieszkań (np.salon z aneksem) i przestronne balkony.

jarecki89
Aktywny
Aktywny
Posty: 107
Rejestracja: 22 paź 2019, 21:12
Re: Jak sprawdzić dewelopera?

autor: jarecki89 » 16 cze 2021, 11:10

Ja jak szukałem mieszkania w Krakowie - konkretnie czytałem opinie, pytałem znajomych - a to dosyć znany i pewny deweloper Echo Investment.
Więc też niejako z góry wiedziałem że mogę zaufać. Myślę ze duże znaczenie ma tu opinia innych juz korzystających z tych "usług" deweloperskich.

Anetka21
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 14 paź 2021, 10:17
Re: jak sprawdzić dewelopera?

autor: Anetka21 » 14 paź 2021, 10:28

Taliczan pisze:Już o tym pisałem. Sprawdźcie po prostu księgi wieczyste nabywanej nieruchomości. Sprawdzicie tam czy deweloper to jedyny właściciel a może tylko współwłaściciel. Sprawdzicie tam również ewentualne hipoteki. Można to zrobić anonimowo przez Internet. I warto aby się potem nie rozczarować.


Tak ale trzeba zapłacić


Wróć do „Opinie o deweloperach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

Gotowe projekty domów