Duża wiata przy budynku

Więźba dachowa to drewniana konstrukcja dachu, jego szkielet, który jest elementem konstrukcyjnym. Dlatego tak ważną sprawą jest jej dobre i bezpieczne wykonanie. Poznaj tajniki więźby dachowej i nie daj się zaskoczyć przy budowie dachu swojego domu.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

Milvo
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 11 cze 2021, 14:44
Duża wiata przy budynku

autor: Milvo » 11 cze 2021, 15:15

Witam.
Mam zamiar wybudować wiatę jednospadowa przy budynku restauracji tak, aby zadaszyc cały ogródek piwny. Rozmiar ogródka to ok. 7,3m długości i 7m szerokości. Miałem zamiar zamontować 7 słupów 12x12 dokoła, przy ścianie, na środku i na końcu belki 12x14 i 10 krokwi 6x14. Spadek zakładałem 12st. Zależy mi na tym żeby nie było w środku słupa, tak aby nie zabierać przestrzeni użytkowej.
Dołączam bardzo poglądowe zdjęcie rzutu z góry.
33bc11559b31b.jpg

Dziś byłem w tartaku u znajomego i oczywiście powiedział że nie ma opcji żeby to się utrzymało... Dodam, że centralnie nad wiata znajduje się okno, z którego bez problemu mógłbym zrzucać śnieg, więc oby wiata nie zawaliła sie pod własnym ciężarem. Będę wdzięczny za jakiekolwiek rady i sugestie w jaki sposób mógłbym sobie poradzić z taką budowla. Pozdrawiam cieplutko

Wróć do „Więźba dachowa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości

Gotowe projekty domów