Przeciek wody przez strop tarasu nad garażem

Właściwa hydroizolacja zabezpieczy dom przed przenikaniem wilgoci i wieloma problemami z tym związanymi. Trzeba o niej pamiętać budując dom i modernizując istniejące budynki. Odpowiedzi na pytania dotyczące wykonania hydroizolacji i potrzebnych materiałów, znajdziesz w tym dziale.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Axl2
Aktywny
Aktywny
Posty: 109
Rejestracja: 21 lis 2009, 14:01
Przeciek wody przez strop tarasu nad garażem

autor: Axl2 » 27 maja 2021, 12:20

Witam,

Od długiego czasu tropie się z problemem przenikania wody przez strop nad garażem. W pierwszym etapie była wykonana wylewka ze spadkiem w stronę tylną garażu gdzie znajduje się rynna + krawędź boczną stropu (która przecieka) zabezpieczono folią w płynie na szerokość ok pół metra i położoną widoczną na foto obróbkę blacharską montowaną na wkrętach z kołkami odpowiednio zabezpieczonymi silikonem dekarskim. W dalszej kolejności na całość położono papę która przykrywa całą powierzchnię obróbki blacharskiej ale niestety jak widać na zdjęciach nie rozwiązało to problemu. Nie jestem w stanie zlokalizować skąd woda przedostaje się do ściany/stropu.

Zastanawiam się na zerwaniem całej tej blachy, jeszcze raz zabezpieczyć hydroizolacją w płynie i położyć nowe profile aluminiowe ale obawiam się że właduje kasę a efektu nie będzie.

Może ktoś z doświadczeniem będzie w stanie podpowiedzieć jak zlokalizować nieszczelność czy też jakie poczynić dalsze kroki. Dzięki, pozdrawiam
Załączniki
z2.jpg
z3.jpg
z1.jpg

Awatar użytkownika
yanes
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 663
Rejestracja: 14 wrz 2008, 20:46
Lokalizacja: Podhale
Re: Przeciek wody przez strop tarasu nad garażem

autor: yanes » 27 maja 2021, 17:14

Woda podciąga na styku papy z blachą, miałem identyczny problem. Po zerwaniu papy zrobiłem tak, że pierwszy pas papy dałem 5 cm poza kant blachy i powstał taki jakby kapinos. Woda skapuje prosto do rynny, bo przy takim małym spadku zawsze ma tendencje by zbierać się na blasze.


Wróć do „Hydroizolacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

Gotowe projekty domów