Przygotowanie do wykonczenia

Bez materiałów chemii budowlanej nie można wyobrazić sobie żadnych prac budowlanych i remontowych. Wybór materiałów jest ogromny, a ciągle pojawiają się nowe, ciekawe produkty. Jakie materiały zastosować w konkretnym przypadku? Które ułatwią i usprawnią budowę i remont? Czym tynkować, malować, impregnować, kleić, uszczelniać i czyścić?

Moderator: Deitermann

Shiliat
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 29 wrz 2013, 16:23
Przygotowanie do wykonczenia

autor: Shiliat » 02 maja 2021, 10:42

Witajcie kupuje mieszkanie deweloperskie i mam pytania by potwierdzić czy mam dobra wiedze w tym temacie.
Otóż w mieszkaniu podłoga jest cementowa a ściany tynki wapienne / cementowe.
I z ścianami jako taka problemu nie widze bo gdy sa proste to nakładam grunt gładź i maluje lub jak to kuchnia to grunt klej płytka.
A co do podłogi mam pewna obawe bo jak podłoga jest równa to czy na podloge cementowa moge od razu dawać np podkład pod panele i panel ? - czy moze gruntowa podłogę pod podkładem
A z płytkami grunt hydroizolacyjne klej płytkę? mowa tu tylko o przypadku gdy podłoga jest równa.
Gdy ma dołki to nierówności wypełnić masa do napraw wyrównań lub wylać posadzkę samopoziomujaca. Dzieki za rozbudowana odp. :-)

Edit:
Jak obecnie wygląda technologia przygotowania ściany do malowania z ściany pokrytej tynkiem cementowo-wapiennym do ostatniej warstwy farby ?
10 lat temu jak zajmowałem się wykończeniówką to było tak że szlifowanie nierówności gładź grunt mapeja i farba biała a na farbę białą kolor jaki chciał klient

k.bednarek
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 07 lut 2019, 12:49
Re: Przygotowanie do wykonczenia

autor: k.bednarek » 20 maja 2021, 10:04

U nas będzie wykańczany niedługo dach i najlepsza byłaby do tego specjalna farba na blachę. Mój brat już ją kupował i twierdzi, że lepszej nie znalazł. Świetnie przylega, jest antykorozyjna i bardzo trwała. Może faktycznie nie ma sensu kupować jakichś pierwszych lepszych tylko zdecydować się na tą aksikor.


Wróć do „Chemia budowlana”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

Gotowe projekty domów