Czym zaimpregnować więźbę dachową?

Jak dobrać właściwe izolacje do ocieplenia dachu, jaki materiał izolacyjny wybrać? Wełna mineralna a może styropian?

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Redakcja
Redakcja
Posty: 5433
Rejestracja: 02 cze 2003, 8:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Czym zaimpregnować więźbę dachową?

autor: Redakcja » 07 lip 2015, 23:30

impregnacja jest najbardziej powszechną metodą zabezpieczania drewna przed korozją biologiczną i ogniem. Czym zaimpregnować więźbę dachową? >>
Redakcja

3zelus3
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 19 lis 2009, 0:22
Czym zaimpregnować więźbę dachową?

autor: 3zelus3 » 07 lip 2015, 23:30

Czytam, czytam i w końcu napiszę jakiś komentarz bo mam dość braku elementarnej wiedzy chociażby o tym przed czym się dany element zabezpiecza....czy jakich środków do barwienia się używa(przez producenta impregnatu). Nie będę się tu rozwodził nt szczegółów ale wkurza mnie gdy rozmawiam z ludźmi a oni mi mówią że czytali tu czy tam że drewno musi być zaimpregnowane całkowicie - przepraszam bardzo - jeśli jeden czy drugi wypisujący te banialuki jest taki mądry to zapraszam - mam dostep do sprzętu i kilku metod impregnacji i niech mi pokaże jak to zrobić. Nie mówiąc juz o tym że ludzie impregnują drewno do domów kanadyjskich(zabezpieczenie przed ew. szkodnikiem).

Teraz zwrócę się do Ciebie twórco tego artykułu. Nie jestem człowiekiem który ma z tego zyski i broni kogokolwiek bo wiem iż głównie w tartakach się takie rzeczy robi ALE JAK MOŻNA!!! mówić że kolor bedzie taki czy inny i w dodatku załaczać zdjęcia jakiejś ekipy która z pewnością nie oszczędziła bzdurnej kwoty na impragnacie...dlaczego zapytasz autorze?! dlatego że ekipa która impregnuje otrzymuje zwykle materiał od inwestora. A po kolejne to na oko nie jesteś w stanie odróżnić NIC! i jak żeś taki mądry to zapraszam na test - przygotuję 20 próbek moczonych w różnych substancjach wszystkie w odcieni zieleni, brązu, różu itp jakie mają impregnaty - TY MI WSKAŻESZ KTÓRY JEST IMPREGNOWANY PRAWIDŁOWO!!!

Ludzie...miejcie odrobinę swojego rozumu bo potem sa awantury po budowach takie jak ostatnio mi opowiadał znajomy pracujący w firmie robiącej drogo(co za tym idzie dokładnie - ciężko się przyczepić) ale żeby odstępstwo na wylewce w budynku o rozpiętości 20 metrów szukać niwelatorem odstępstwa 0,2mm?! a skąd ci ludzie biorą takie dane jak nie od takich specjalistów jak ten zafajdany autor?? dokańczając - większość markowych niwelatorów jest mniej dokładna niż te 0,2mm... Mamy wiek głupiego gadania - bo za to nic nie grozi, jak by jednemu czy drugiemu chociaż palce połamali to by moze nauczylo...

gerardo86
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 05 sie 2015, 11:35
Re: Czym zaimpregnować więźbę dachową?

autor: gerardo86 » 07 sie 2015, 13:40

ostatnio znajomi kupowali więźbe dachowa od firmy ardi z poznania http://ardi.com.pl/, mozesz spróbowac poradzić się w tego rodzaju firmie

Adrian9.
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 05 lis 2015, 15:49
Re: Czym zaimpregnować więźbę dachową?

autor: Adrian9. » 05 lis 2015, 16:26

Najlepszy impregnat do więźby to przepalony olej silnikowy.
Robak w życiu nie ruszy tak zaimpregnowanego drewna.

zwykły_czlowiek
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 19 maja 2021, 15:42
Re: Czym zaimpregnować więźbę dachową?

autor: zwykły_czlowiek » 19 maja 2021, 15:48

Adrian9. pisze:Najlepszy impregnat do więźby to przepalony olej silnikowy.
Robak w życiu nie ruszy tak zaimpregnowanego drewna.


Faktycznie można zabezpieczać bale krokwi, weźby dachowej zużytym olejem silnikowym? Pomysł wydaje się dość ekonomiczny i sensowny. Jeżeli ktoś ma auta i sam wymienia olej. zamiast oddawać do utylizacji (do skupu) można pragmatycznie zastosować. Pytanie pomocnicze. Nic się nie stanie, nie będzie efektów ubocznych? Ewentualnie jakie? (w zasadzie, w sumie to olej tyle że zużyty).

Awatar użytkownika
dertyserwis
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 80
Rejestracja: 21 lut 2012, 16:37
Lokalizacja: Warszawa 504928205
Kontaktowanie:
Re: Czym zaimpregnować więźbę dachową?

autor: dertyserwis » 20 maja 2021, 4:48

Ja polecam dwa środki Kuprafung i Adolit Holzbau B Remmers
Derty Serwis Odgrzybianie i Osuszanie w budownictwie


Wróć do „Dachy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości

Gotowe projekty domów