impregnacja naftą

Impregnacja jest jedną z najważniejszych metod zabezpieczania drewna. Jeżeli chcesz dowiedzieć się czemu może służyć impregnacja i jakie impregnaty są najlepsze zajrzyj do tego działu.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

botanik
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 10 maja 2009, 14:54
impregnacja naftą

autor: botanik » 03 maja 2011, 11:07

witam, znajomy stolarz podpowiedział mi, że bardzo dobrym środkiem impregnującym drewno konstrukcyjne jest nafta - robal nie włazi na bank. czy ktoś z was już ten sposób próbował czy może tradycyjne impregnaty są bardziej skuteczne?

drab
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 418
Rejestracja: 02 mar 2011, 19:26
Lokalizacja: Tarnów
Kontaktowanie:
Re: impregnacja naftą

autor: drab » 03 maja 2011, 17:05

nie wiem jak nafta ale olej z ropą po kilkudziesięciu latach lepiej wygląda jak zwykły impregnat po kilku latach z tym że kiedyś drewno było konkretnie suszone przez kilka lat a nie tak jak teraz

botanik
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 10 maja 2009, 14:54
Re: impregnacja naftą

autor: botanik » 03 maja 2011, 19:56

dodam, że drewno suszone już trzy lata jest. co do ropy to też gdzieś słyszałem, że to dobry pomysł ale nafta chyba taniej wychodzi.

drab
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 418
Rejestracja: 02 mar 2011, 19:26
Lokalizacja: Tarnów
Kontaktowanie:
Re: impregnacja naftą

autor: drab » 03 maja 2011, 20:42

impregnaty maja tyle plusa że podobno nie są łatwopalne ale na ognisku drewno malowane nimi i tak się pali

ja bym został przy ropie z olejem, kolor jak bejca i nic się tego nie chwyta, sam się długo nie chwycisz takiego drewna :P

bunnia5
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 27 mar 2012, 11:35
Re: impregnacja naftą

autor: bunnia5 » 28 mar 2012, 8:30

Jedyna w swoim rodzaju lazura HK-LASUR chroni przed wilgocią,zgnilizna ,sinizną,pleśnią i algami oraz promieniowaniem UV.doskonała do impregnacji drewna. Mam dom z bala właśnie takim środkiem zaimpregnowany i od czterech lat nic się nie dzieje.

zwykły_czlowiek
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 19 maja 2021, 15:42
Re: impregnacja naftą

autor: zwykły_czlowiek » 19 maja 2021, 15:57

drab pisze:impregnaty maja tyle plusa że podobno nie są łatwopalne ale na ognisku drewno malowane nimi i tak się pali

ja bym został przy ropie z olejem, kolor jak bejca i nic się tego nie chwyta, sam się długo nie chwycisz takiego drewna :P

A czy nie lepiej do zabezpieczenia drewna konstrukcyjnego (weźby na dach) robić to zużytym (przepalonym) olejem silnikowym (takim z samochodu po 15 ty.km)? ;-) Jest gęstszy od ropy (oleju napędowego). Fakt, że olej napędowy (ropa) lepiej wsiąknie w drewno. A, może mieszać olej samochodowy) z ropą...? :)

e-Rzecznik Vidaron
Aktywny
Aktywny
Posty: 124
Rejestracja: 25 maja 2012, 8:20
Kontaktowanie:
Re: impregnacja naftą

autor: e-Rzecznik Vidaron » 28 mar 2022, 21:39

Szanowni Państwo,
Do kompleksowej i skutecznej impregnacji drewna najlepiej stosować przeznaczone do tego wyroby. W przypadku drewna konstrukcyjnego, np. na więźbę, rekomenduję wybór Impregnatu Konstrukcyjnego Vidaron. Zabezpiecza on drewno przed działaniem owadów i grzybów domowych. Po nałożeniu może być pokryty dowolnym wyrobem nawierzchniowym.


Wróć do „Impregnacja drewna, impregnacja więźby dachowej”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

Gotowe projekty domów