Fachowcy kontra nieuczciwi

Fotowoltaika w domu to instalacja składająca się z paneli słonecznych, falownika i odpowiedniego okablowania. Instalacja fotowoltaiczna pozwala wykorzystać energię słoneczną jako nieograniczone źródło zasilania. Panele słoneczne to połączone ogniwa fotowoltaiczne, które produkują energię elektryczną. Dowiedz się czy warto inwestować w fotowoltaikę i jak starać się o dofinansowanie do niej. Poznaj plusy i minusy wykorzystania energii słonecznej jako odnawialnego źródła energii.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

krzychLech
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 11 mar 2021, 10:10
Fachowcy kontra nieuczciwi

autor: krzychLech » 11 mar 2021, 10:12

Słyszałem, że z tymi firmami sprzedającymi instalacje fotowoltaiczne to nie jest tak różowo. Jak odróżnić cwaniaków sprzedających zużyte panele od tych profesjonalnych?

pablopidoo
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 18 kwie 2016, 14:51
Re: Fachowcy kontra nieuczciwi

autor: pablopidoo » 12 mar 2021, 14:02

Na pewno warto wysłać kilka zapytań o ofertę do kilku firm. Niekoniecznie najwięksi są najlepsi. U dużych długo się czeka i traktują jak od sztancy. Odrzuciłem też tych lokalnych istniejących od kilku miesięcy. Przekonała mnie firma Synergio. Mają wybór kilku modułów, różne podzespoły. Wybrałem inteligentny falownik i mocne panele. Zamiast 21 paneli mam 12 i tę samą moc, a koszty niższe. Instalacja działa ponad 7 miesięcy i spisuje się świetnie. Płaciłem około 380- 450 zł rachunków teraz tylko opłaty stałe za przesył. Bajka. Na pewno zwróc też uwagę na gwarancję modułów, podzespołów. Nawet na sam montaż instalacji dostałem 5 lat gwarancji. Wziąłem też dodatkowe ubezpieczenie na wypadek uszkodzeń zewnętrznych.

Konsultant Viessmann
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 672
Rejestracja: 25 paź 2015, 9:14
Re: Fachowcy kontra nieuczciwi

autor: Konsultant Viessmann » 15 mar 2021, 14:11

Szukaj firmy w swojej okolicy. Dużo łatwiej wtedy sprawdzić referencje, nawet pytając sąsiadów. Bardzo ważne: czytaj umowę baaaaardzo dokładnie i nie podpisuj niczego na kolanie. Zawsze dobrze sprawdzić kilka ofert i mieć porównanie.

ale.m
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 21 cze 2017, 15:42
Re: Fachowcy kontra nieuczciwi

autor: ale.m » 04 maja 2021, 10:06

Cwaniactwo zdarza się w każdej branży. A skąd jesteś? W kujawsko-pomorskim na przykład mogę polecić firmę Ecolive. Nie jest to duża firma, za to podchodzi do klienta profesjonalnie, poświęci czas, doradzi. Ważne jest audyt i faktyczna ocena zapotrzebowania energetycznego. Niestety nie zawsze w dużych firmach, korporacjach jest czas na klienta. Oczywiście są wyjątki. Podobnie w małych firmach zdarzają się niedouczeni inżynierowie. Najlepiej poznasz dobrą firmę zadając jej kilka technicznych pytań oraz wyczujesz czy im w ogóle na Tobie zależy. Ładna gadka przez telefon dążąca do podpisania umowy jak najszybciej niekoniecznie musi oznaczać profesjonalizm.

kamilp1991
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 18 maja 2021, 12:23
Re: Fachowcy kontra nieuczciwi

autor: kamilp1991 » 21 paź 2021, 10:21

popatrz na działania firmy w internecie - czy mają zdjęcia swoich realizacji, na opinie klientów, może jakiś blog ekspercki? warto umówić się na pierwsze spotkanei i wtedy ocenić

Konsultant Viessmann
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 672
Rejestracja: 25 paź 2015, 9:14
Re: Fachowcy kontra nieuczciwi

autor: Konsultant Viessmann » 26 paź 2021, 13:56

I nigdy nie podpisywać umowy na pierwszym spotkaniu. Zawsze warto dać sobie czas, żeby się zastanowić i nawet porównać kilka ofert.

espera
Początkujący
Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 03 cze 2015, 13:29
Lokalizacja: Toruń
Re: Fachowcy kontra nieuczciwi

autor: espera » 27 lut 2022, 11:50

W kwestii ubezpieczenia OC samochodu, to optymalnie jest porównać dostępne oferty na rynku. Zarówno dla świętego spokoju, jak i znalezienia tej skrojonej pod nas, dlatego warto skorzystać z narzędzi typu porównywarki.

budowlanka23
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 01 maja 2022, 17:51
Re: Fachowcy kontra nieuczciwi

autor: budowlanka23 » 26 maja 2022, 0:25

Niestety wiele firm działa nieuczciwie. Przede wszystkim przy wyborze firmy montażowej wyznacznikiem nie może być cena. W tym przypadku warto zapłacić drożej, a mieć spokój na długie lata. Prawdziwymi fachowcami są sunking działający na terenie Krakowa i Małopolski. Bałam się, że trafię na oszustów, dlatego decyzję o montażu fotowoltaiki przesuwałam w nieskończoność, ale w końcu podjęłam decyzję i wybrałam SUNKING. Nie żałuję tej decyzji i polecam wszystkim znajomym i nieznajomym.


Wróć do „Instalacje fotowoltaiczne i panele słoneczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

Gotowe projekty domów