Czy da się przyśpieszyć zmianę MPZP?

Jak nie zginąć w gąszczu przepisów i co zrobić, by podejmowane przez nas prace były wykonane zgodnie z przepisami? Niedopełnienie przepisów prawa budowlanego może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli zastanawiasz się na jakie prace potrzebne jest pozwolenia na budowę, jak je uzyskać, jakie wymagania formalne trzeba spełnić ? tu znajdziesz pomoc.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

ragnar351
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 07 maja 2018, 1:31
Czy da się przyśpieszyć zmianę MPZP?

autor: ragnar351 » 02 maja 2021, 12:44

Witam wszystkich. Posiadam działkę rolną, która od kilku lat jest zablokowana jeśli chodzi o możliwość budowy tam czegokolwiek. Podstawą "blokady" było powstanie elektrowni wiatrowych w okolicy. Od ponad 2 lat natomiast wiadomo, iż tych wiatraków nie będzie, gdyż w 2019 roku dostałem oficjalne pismo z tym związane. Byłem wielokrotnie w urzędzie gminy (moja gmina liczy mniej jak 11 tys. mieszkańców) w dziale geodezji i pan powiedział mi, iż ta zmiana miejscowego planu zagospodarowania może trwać jeszcze nawet półtora roku. Czy da się przyśpieszyć wniesienie tych zmian? W międzyczasie rozpocząłem staranie o dotację z UE i muszę wskazać działkę, na której chcę rozpocząć inwestycję. Bronię się przed zakupem innej, bo przecież mam swoją, tylko od lat zablokowaną. A może orientujecie się czy za jakąś opłatą gmina może się bardziej postarać? Wolę jej zapłacić niż szukać nowej działki.

Wróć do „Prawo budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości

Gotowe projekty domów