Przebudowa stodoły na dom: foto, opinie, porady.

Dom jednorodzinny czy wielorodzinny z poddaszem użytkowym czy parterowy? Jaki projekt domu jednorodzinnego wybrać? Jak dostosować projekt gotowy do naszych potrzeb? Zapraszamy do wymiany uwag i spostrzeżeń oraz nurtujących problemów dotyczących projektów domów oraz do zamieszczania zdjęć z realizacji Waszych domów.
Pawel_13
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 02 maja 2021, 12:39
Przebudowa stodoły na dom: foto, opinie, porady.

autor: Pawel_13 » 02 maja 2021, 12:42

Witam serdecznie,
zastanawiam się nad przebudową stodoły z lat 80 na dom parterowy. Stodoła zbudowana jest z cegły białej pełnej (silikat), stropu brak jedynie zbrojenie stalowe, na dachu eternit (i tak trzeba go usunąć), budynek ma ok. 180m2 i wg mnie jest w stanie dobrym. Działka około 30 arów. Dlaczego chcę przebudowywać ? Żeby było taniej, żeby mieć nowoczesny dom (np. w stylu stodoły), żeby wykorzystać coś co już jest. Pytanie zasadnicze czy burzyć i jeżeli tak to dlaczego, czy wykorzystać mury i przebudowywać. Pomysł urodził się 2 lata temu i jeżeli zdecydowałbym się od razu to pewnie już przeprowadziłbym się, lecz okoliczny budowlaniec odradzał sugerując brakiem izolacji poziomej budynku, wilgocią, no i tym, że......... nie zarobi na takiej budowie. Proszę o poradę bardziej doświadczonych forumowiczów ode mnie. W załączniku kilka zdjęć, jak wygląda budynek.
Załączniki
Dom X.2020_3.png
Dom X.2020_2.jpg
Dom X.2020_1.jpg

Wróć do „Projekty domów jednorodzinnych”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

Gotowe projekty domów

cron