Bardzo nieustawna i mała kuchnia

Pomysły na wystrój kuchni, dobór armatury kuchennej i mebli. Porady jak zaprojektować funkcjonalną, oryginalną kuchnię. Radzimy jakie dobrać meble kuchenne, sprzęt AGD oraz odpowiedni zlewozmywak. Nowości dotyczące trendów w aranżacji przestrzeni kuchennej.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

quverte
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 13 sty 2021, 14:40
Bardzo nieustawna i mała kuchnia

autor: quverte » 13 sty 2021, 15:01

Cześć,
Może ktoś z was pomoże mi w sposobie aranżacji mojej kuchni. Mi brakuje już pomysłów.
Kuchnia jest bardzo mała ok. 8mkw.
Wyposażenie do kuchni mam już kupione (lodówka, zmywarka, płyta indukcyjna, piekarnik i pralka) - niestety pralka musi stać w kuchni, bo w łazience nie ma na nią miejsca :x I to wszystko MUSI zmieścić się w tej kuchni :lol:
Kompletnie nie mam pomysłu jak ją urządzić.
Plusem jest pom. gospodarcze dzięki któremu zyskuje sporo miejsca do przechowywania.
Drzwi są BARDZO duże jak na taką małą kuchnię (94cm)
Miałam pomysł, żeby usunąć ścianę między kuchnią a pom. gospodarczym ale niestety zarządca budynku się nie zgodził. Zastanawiałam się też chociaż nad usunięciem drzwi do pom. gospodarczego i zrobić ciąg blatu na całej długości ściany z oknem (ale nie wiem czy to dobry pomysł :?: ).
Rozważałam przeniesienie odpływów i doprowadzenia wody do pomieszczenia gospodarczego ale nie wiem czy to wykonalne (nie jestem specjalistą) - już sprawdziłam, że jedna wnęka w pom. gospodarczym będzie akurat na pralkę i zmywarkę obok siebie a w drugiej wnęce mógłby być jakiś regał :?:

Brakuje mi pomysłów. Proszę zainspirujcie mnie !! :D :D

Wrzucam też kilka zdjęć kuchni. Sorki za bałagan ale "kuchnia" jest obecnie codziennie wykorzystywana :mrgreen: :lol:
Załączniki
IMG_20210113_141119.jpg
IMG_20210113_141111.jpg
sdssdsf.JPG

karolinaiwanska
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 53
Rejestracja: 12 sie 2019, 12:44
Re: Bardzo nieustawna i mała kuchnia

autor: karolinaiwanska » 13 sty 2021, 16:06

Nie wygląda to tak źle. A nie myślałaś już by dać pralkę w tym gospodarczym? Nad pralką byś miała półki, więc miejsce nadal by było do wykorzystania. Kuchnia się mała nie wydaje. Sporo można w niej zrobić. Jak zrobisz agd pod zabudowę to zupełnie inaczej wszystko wygląda. Taki zwykły piecyk jest mało funkcjonalny i zajmuje miejsce. My mamy sprzęt Solgazu i płytę mam normalnie w blacie, a piekarnik gazowy SPG67 w takim a'la kominie meblowym. Przynajmniej jest na odpowiedniej wysokości i nie trzeba się schylać. Tak jest po prostu wygodniej. Pod piekarnikiem mam szuflady.

Ann636
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 02 lip 2015, 17:58
Re: Bardzo nieustawna i mała kuchnia

autor: Ann636 » 18 lut 2021, 23:03

Może spróbować bezpośrednio u stolarza zrobić projekt? Zawsze to jakaś pomoc w ustawieniu mebli, spróbuj do p. Mateusza z eramebli.pl, myślę, że potrafiłby coś doradzić, mi samej też było ciężko coś wymyśleć

espera
Początkujący
Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 03 cze 2015, 13:29
Lokalizacja: Toruń
Re: Bardzo nieustawna i mała kuchnia

autor: espera » 02 mar 2021, 12:11

Na taką okoliczność doposażyłabym się w dodatkowe akcesoria kuchenne.

e-Rzecznik_Magnat
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 654
Rejestracja: 27 lis 2014, 20:38
Lokalizacja: Warszawa
Re: Bardzo nieustawna i mała kuchnia

autor: e-Rzecznik_Magnat » 30 kwie 2021, 21:40

Szanowni Państwo,
W tym przypadku korzystnym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy stolarza lub projektanta, którzy doradzą optymalną aranżację pomieszczenia. Często sklepy z meblami i materiałami budowlanymi oferują taką usługę w stosunkowo niewielkich kosztach, a projekt zdecydowanie ułatwia podjęcie ostatecznej decyzji. Dzięki temu zyskamy funkcjonalną i estetyczną przestrzeń. . Do malowania kuchni rekomenduję wykorzystać Magnat Creative Kitchen&Bathroom. Farba posiada właściwości hydrofobowe (odpycha zabrudzenia wodne) i oleofobowe (odpycha zabrudzenia na bazie tłuszczy). Dobrze kryje, nie chlapie, charakteryzuje się żywym i trwałym kolorem.


Wróć do „Kuchnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości

Gotowe projekty domów