Służebność działki leśnej

Jak nie zginąć w gąszczu przepisów i co zrobić, by podejmowane przez nas prace były wykonane zgodnie z przepisami? Niedopełnienie przepisów prawa budowlanego może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli zastanawiasz się na jakie prace potrzebne jest pozwolenia na budowę, jak je uzyskać, jakie wymagania formalne trzeba spełnić ? tu znajdziesz pomoc.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Leśny_inwestor
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 28 kwie 2021, 12:06
Służebność działki leśnej

autor: Leśny_inwestor » 28 kwie 2021, 12:18

Witam forumowiczów.

Jestem właścicielem działki znajdującej się na nowym osiedlu, gdzie wszystkie działki są leśnymi, ale według miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego zostają przekształcone na budowlane (to samo dotyczy działek, które mają zostać przekształcone na drogi użytku publicznego). Po wyłączeniu odpowiedniego fragmentu działki z produkcji leśnej oraz złożeniu wszystkich dokumentów do starostwa powiatowego otrzymałem odpowiedź, że brakuje prawomocnej decyzji zezwalającej na wyłączenie z produkcji gruntów leśnych stanowiących dojazd do działki z drogi publicznej, zgodnie z art. 11 ust. 4 ustawy z dnia 3 lutego 1995 - o ochronie gruntów rolnych i leśnych.
W mojej sytuacji chodzi o wąski pasek, o który ma zostać rozszerzona aktualna droga, o szerokości 6,5 metra, a jest ona dla mnie służebna w sprawie przejazdu i przechodu oraz prowadzenia mediów (zapis w Księdze Wieczystej). Właściciel gruntów, które mają zostać wyłączone z produkcji leśnej zobligował się do wykonania tego, jednak sprawa ciągnie się dosyć długo.
Czy jest możliwość uzyskania prawa do przejazdu (dojazd do działki) przez działkę o statusie leśnym?

Z góry dziękuję za odpowiedzi!

Wróć do „Prawo budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Omgili [Crawler] i 23 gości

Gotowe projekty domów