Przerobienie pokoju na kuchnię

Pomysły na wystrój kuchni, dobór armatury kuchennej i mebli. Porady jak zaprojektować funkcjonalną, oryginalną kuchnię. Radzimy jakie dobrać meble kuchenne, sprzęt AGD oraz odpowiedni zlewozmywak. Nowości dotyczące trendów w aranżacji przestrzeni kuchennej.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

kadafi737
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 19 kwie 2021, 19:08
Przerobienie pokoju na kuchnię

autor: kadafi737 » 19 kwie 2021, 20:26

Witam wszystkich forumowiczów.
Mam zamiar zaadoptować jedno z pięter w moim domu na małe mieszkanie i w związku z tym potrzebuję w jednym z pokoi urządzić kuchnię. Pokój jest już wybrany - dzieli z łazienką ścianę w której na pewno jest wentylacja/komin (nie wiem jak to fachowo nazwać) jak również najprawdopodobniej jest też odprowadzenie wody z sąsiadującej łazienki (a przynajmniej tak to wygląda na planach). Pod wspomnianym pokojem znajduje się już kuchnia i to właśnie we wspomnianej ścianie poprowadzona jest instalacja wentylacyjna więc teoretycznie wszystko wydaje się proste.
Natomiast w związku z tym że jestem całkowicie zielony jeśli chodzi o tematy budowlane i o jakiekolwiek adaptacje to pojawia się pytanie: od czego właściwie zacząć? Czy powinienem skontaktować się z jakimś architektem bądź jakąś inną osobą która sprawdzi techniczne możliwości zrobienia kuchni w tym pokoju (no i również kwestie bezpieczeństwa - czy taki zabieg byłby bezpieczny dla nie wiem, budynku)? Czy może do takich adaptacji po prostu szukać jakiegoś lub ekipę remontową która się tym zajmie, bez jakichkolwiek wcześniejszych konsultacji? Kto zajmuje się np instalacją wentylacji (

Zdaję sobie sprawę że dla niektórych temat może być błahy, ale naprawdę nie wiem jak się za to (dobrze) zabrać.

Z góry dziękuję za pomoc i wszelkie odpowiedzi.

lideropinii
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1648
Rejestracja: 03 kwie 2015, 18:26
Re: Przerobienie pokoju na kuchnię

autor: lideropinii » 24 kwie 2021, 13:53

Rozpoczęcie od dobrze wykonanego projektu tej całej przebudowy jest wręcz wskazane.
Pozdrawiamy, zespół Decoroom

Prawdziwe piękno kryje się we wnętrzu ...

e-Rzecznik Śnieżka
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1227
Rejestracja: 25 maja 2012, 8:26
Kontaktowanie:
Re: Przerobienie pokoju na kuchnię

autor: e-Rzecznik Śnieżka » 27 kwie 2021, 16:49

Szanowny Panie,
Tak poważna zmiana organizacji pomieszczeń wymaga konsultacji z fachowcem. Najpierw można skorzystać z pomocy architekta, a następnie wybrać dobrą ekipę budowlaną. Kluczowe jest przede wszystkim wykonanie instalacji oraz zapewnienie odpowiedniej wentylacji wnętrz. . Jeżeli nie ma Pan doświadczenia w tego typu inwestycjach, specjalista oceni zakres prac, który należy wykonać, zaproponuje optymalne rozwiązania, obliczy ilość potrzebnych materiałów oraz poda orientacyjną ceną.. Zachęcam do zapoznania się z praktycznymi poradami technicznymi i dekoratorskimi.


Wróć do „Kuchnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot], Proximic [Crawler] i 122 gości

Gotowe projekty domów