Drabina na dachy skośne

Dział przeznaczony przede wszystkim dla dekarzy i profesjonalistów. Tutaj poznacie najnowsze narzędzia dekarskie, które przydadzą się w Waszej codziennej pracy.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

Czajnik84
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 06 sty 2019, 14:58
Drabina na dachy skośne

autor: Czajnik84 » 03 mar 2021, 15:18

Witajcie,

Stoję przed podjęciem bardzo odważnej decyzji a mianowicie, zakupu drabiny na dach skośny do prac konserwacyjnych a przede wszystkim dla kominiarza.
Wiedząc o przepisie stanowiącym zabezpieczenie dostępu dla kominiarza do komina, zacząłem rozważać inne niż ogólnodostępne ( wyłazy, stopnice, balkoniki itp. ) rozwiązanie, tj. drabina z uchwytem za kalenicę.
Na rynku i w sieci znalazłem kilkadziesiąt modeli drabin i uchwytów jak również drabinę dachową firmy KRAUSE aluminiową bądź drewnianą.
W moim przypadku, posiadam dach dwuspadowy a odległość do kalenicy to ok. 7m
Moje pytanie brzmi:
Czy drabina rozsuwana 2 lub 3 elementowa zda się i zadowoli niejednego kominiarza ?

Dodam, że w zakupie drabiny pokładam większe nadzieje i zamierzam wykorzystać ją do większości prac wokół domu np. elewacje, rynny itp.


dziękuje za pomoc i zainteresowanie
pozdrawiam i do miłego

Baks
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 560
Rejestracja: 03 wrz 2020, 10:33
Lokalizacja: Bydgoszcz
Re: Drabina na dachy skośne

autor: Baks » 22 kwie 2021, 20:23

Proponuje zadzwonić do Krause. Ich handlowcy potrafią dobrać odpowiednią drabinę do wszystkiego.


Wróć do „Narzędzia dekarskie, narzędzia budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

Gotowe projekty domów