Montaż zlewu podwieszanego/podblatowego pod blatem kompaktowym HPL 10mm

Pomysły na wystrój kuchni, dobór armatury kuchennej i mebli. Porady jak zaprojektować funkcjonalną, oryginalną kuchnię. Radzimy jakie dobrać meble kuchenne, sprzęt AGD oraz odpowiedni zlewozmywak. Nowości dotyczące trendów w aranżacji przestrzeni kuchennej.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

gruby19
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 29 cze 2020, 18:33
Montaż zlewu podwieszanego/podblatowego pod blatem kompaktowym HPL 10mm

autor: gruby19 » 23 lut 2021, 21:20

Witajcie

Mam w kuchni blat kompaktowy HPL Forner, o grubości 10mm. Zgodnie z projektem, Stolarz wyciął w blacie otwór na zlew podwieszany Blanco Etagon 500-U .
Teraz ekipa, która będzie montować zlew do blatu ma problem - jak to zrobić.
Samo uszczelnienie silikonem nie wystarczy, żeby utrzymać blat.

Producent blatów zezwala na montowanie zlewu podblatowego: https://www.youtube.com/watch?v=OnsgBZW1hns&t=826s

Jednak producent zlewu sugeruje otwory montażowe o głębokości 13mm, co przy takim blacie nie wchodzi w grę: https://comitor.pl/pliki/download/Etagon_500_U.pdf

Czy ktoś ma doświadczenia z montażem zlewu podwieszanego pod tak cienkim blatem?
Są do tego jakieś specjalne kołki, które wymagają płytszych otworów? Może jakiś klej?

gruby19
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 29 cze 2020, 18:33
Re: Montaż zlewu podwieszanego/podblatowego pod blatem kompaktowym HPL 10mm

autor: gruby19 » 24 lut 2021, 12:02

Rozmawiałem z producentem - zalecanym sposobem montażu jest klej Mamut. Żadne wiercenie nie wchodzi w grę.

karsta
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 22 kwie 2021, 7:43
Re: Montaż zlewu podwieszanego/podblatowego pod blatem kompaktowym HPL 10mm

autor: karsta » 22 kwie 2021, 7:48

U nas w blacie HPL 13 mm sprawdziły się wkładki Keep-Nut - takie małe kotewki. Trzeba było zrobić otwory o średnicy z tego co pamiętam 12 mm na głębokość 6 mm i trzyma bardzo dobrze. Na każdą stronę zlewu po dwie sztuki. Udźwig 300 kg, więc śmiało można napakować naczyń :D. Myślę, że do blatu 10 mm też by mogło być.


Wróć do „Kuchnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości

Gotowe projekty domów