Wykończenie skosów na poddaszu w drewnie

Jeżeli marzy ci się sypialnia, a nie wiesz jak ją urządzić, w tym dziale możesz podyskutować na temat aranżacji tego miejsca. Zapytaj innych, co sądzą o lustrze czy telewizorze w sypialni. Znajdziesz porady dotyczące koloru ścian w sypialni oraz czy ustawienie łóżka w odpowiednim miejscu ma wpływ na sen.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Flesshu
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 23 lut 2021, 13:26
Wykończenie skosów na poddaszu w drewnie

autor: Flesshu » 24 lut 2021, 10:25

Witam, czy wie ktoś może co to za materiał którym wykończone są te skosy?
Chcę u siebie uzyskać taki sam efekt, lecz nie wiem co to za materiał, czy jest to deska, panel bądź coś innego. Proszę o wskazówki i porady.
Załączniki
1.jpg
2.jpg

Baks
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 560
Rejestracja: 03 wrz 2020, 10:33
Lokalizacja: Bydgoszcz
Re: Wykończenie skosów na poddaszu w drewnie

autor: Baks » 27 lut 2021, 15:11

Wygląda to troszkę jak deski elewacyjne.

MoniMil
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 49
Rejestracja: 26 paź 2018, 7:59
Re: Wykończenie skosów na poddaszu w drewnie

autor: MoniMil » 12 kwie 2021, 8:05

U nas na poddaszu również występują skosy, u nas sypialni zastosowaliśmy panele z fakturą drewna, a u córki w pokoju [więcej informacji poprzez PW]. Efekt wyszedł super, a przy okazji jest również bezpiecznie.

e-Rzecznik Vidaron
Aktywny
Aktywny
Posty: 124
Rejestracja: 25 maja 2012, 8:20
Kontaktowanie:
Re: Wykończenie skosów na poddaszu w drewnie

autor: e-Rzecznik Vidaron » 06 cze 2021, 22:12

Szanowni Państwo,
Aby uzyskać podobny efekt, warto zastosować dobrej jakości drewno. Deski powinny być sezonowane, równe, odpowiednio przeszlifowane, bez skaz, pęknięć czy pleśni. Ważna jest również impregnacja, która zapobiega korozji biologicznej materiału. Do impregnacji rekomenduję Impregnat Ochronno-Dekoracyjny Powłokotwórczy Vidaron, który jest produktem 4w1: impregnuje, wzmacnia, chroni i dekoruje. Dodatkowo drewno można polakierować Lakierem Akrylowym Vidaron. Lakier nada drewnu jedwabistego połysku.

Verbena
Aktywny
Aktywny
Posty: 120
Rejestracja: 25 wrz 2017, 9:07
Re: Wykończenie skosów na poddaszu w drewnie

autor: Verbena » 11 sie 2021, 9:42

Ile coś takiego kosztuje? Też mam skosy w sypialni, a to wygląda pięknie.

PiotrNiski
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 471
Rejestracja: 01 cze 2012, 11:30
Re: Wykończenie skosów na poddaszu w drewnie

autor: PiotrNiski » 24 sie 2021, 11:20

Nie jestem w stanie stwierdzić jaki dokładnie materiał został użyty tutaj na zdjęciach, ale sam kładłem córce na ścianie panele drewniane i wygląda to bardzo podobnie. Z tego co pamiętam ona miała dokładnie ten model Mountain Hut Pine K047 paneli ściennych ale dostępnych jest więcej, spoko opcja bo nie są drogi i szybko się układa :wink:

Obrazek


Wróć do „Sypialnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości

Gotowe projekty domów