Czyszczenie płyt betonowych

Bez materiałów chemii budowlanej nie można wyobrazić sobie żadnych prac budowlanych i remontowych. Wybór materiałów jest ogromny, a ciągle pojawiają się nowe, ciekawe produkty. Jakie materiały zastosować w konkretnym przypadku? Które ułatwią i usprawnią budowę i remont? Czym tynkować, malować, impregnować, kleić, uszczelniać i czyścić?

Moderator: Deitermann

Glazur92
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 10 kwie 2021, 15:15
Czyszczenie płyt betonowych

autor: Glazur92 » 10 kwie 2021, 16:20

Witam
Jestem tutaj nowy na forum a więc strzelam że uderzam w odpowiedni dział. Mam problem z kostką tzn bardziej z plytami chodnikowymi z betonu o wymiarach 50x50x7 koloru szarego. Położyłem je 3 lata temu i od tego czasu trochę się zabrudzily. Są na nich plamy od kurzych odchodów czy czasem coś tłustego spadło np po grillu lub wylał się jakiś napój. Próbowałem różnymi środkami chemicznymi je doczyscic i nic nie pomaga. Czy wg was umycie karcherem a później pomalowanie farba to dobry pomysł żeby je odnowić? Czy może jest jakiś inny sposób to pozbycie się tych plam. Po zimie też są narosla zielone z mchu po deszczach i sniegach. Dołączam zdjęcia.
Załączniki
IMG_20210410_121030.jpg
IMG_20210410_121034.jpg
IMG_20210410_121039.jpg

Baks
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 560
Rejestracja: 03 wrz 2020, 10:33
Lokalizacja: Bydgoszcz
Re: Czyszczenie płyt betonowych

autor: Baks » 26 paź 2021, 13:11

Spróbuj profesjonalną, ciepłowodną myjką wysokociśnieniową z przystawką do patio (wynajmiesz w wypożyczalniach lub salonach z myjkami) oraz płynem RM55 od Karchera, u mnie wyczyściło kostkę "do białego".


Wróć do „Chemia budowlana”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości

Gotowe projekty domów