Dom w zabudowie bliźniaczej z betonu komókowego Ytong

Opinie techniczne budynków i budowli, odbiory robót w imieniu Inwestora, Doradztwo techniczne, Nadzory inwestorskie, optymalizacja kosztów budowy.
kizito
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 07 kwie 2021, 18:43
Dom w zabudowie bliźniaczej z betonu komókowego Ytong

autor: kizito » 07 kwie 2021, 19:00

Dzień dobry,

Interesuje mnie zakup domu w zabudowie bliźniaczej ale mam wątpliwości co do akustyki budynku. Zgodnie z informacją otrzymaną od dewelopera dom jest zbudowany z betonu komórkowego a ściana łącząca domy to Ytong 24cm, dylatacja 4cm wypełnienie styrodur, pustak Ytong 24cm.

Czy taka 50 cm ściana będzie wystarczająca aby nie słyszeć sąsiadów? Z tego co wiem Porothermu zapewniłby znacznie lepszą akustykę ale czy czy Ytong w tym wypadku będzie dobrym rozwiązaniem?

Awatar użytkownika
Om3k
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 599
Rejestracja: 27 cze 2009, 21:06
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:
Re: Dom w zabudowie bliźniaczej z betonu komókowego Ytong

autor: Om3k » 09 kwie 2021, 10:38

Dzień dobry Kizito,

Dwie oddylatowane od siebie ściany nośne Ytong gr. 24 cm to dobre rozwiązanie akustyczne.
Polistyren ekstrudowany, tak naprawdę stanowi tu wypełnienie szczeliny dylatacyjnej. Pod względem akustycznym oraz p.poż. lepiej jeśli zamiast płyty XPS będą płyty z wełny mineralnej lub skalnej. Niemniej jednak jeśli ściany wykonano prawidłowo, bez wad i mostków akustycznych to możesz spodziewać się wyraźnie lepszego komfortu akustycznego niż na przykład: w mieszkaniu z wielkiej płyty lub w budynku mieszkalnym jednorodzinnym dwulokalowym, w którym pomiędzy lokalami mieszkalnymi zastosowano tylko jedną ścianę nośną grubości 24 cm.

euro_tuned
Aktywny
Aktywny
Posty: 290
Rejestracja: 01 lip 2018, 19:11
Re: Dom w zabudowie bliźniaczej z betonu komókowego Ytong

autor: euro_tuned » 14 kwie 2021, 20:41

Cudów się nie spodziewaj.
Gdyby była ceramika i dylatacja to bajka.
Mimo to na pewno będzie lepiej niż w bloku.


Wróć do „Ekspertyzy budowlane i opinie techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości

Gotowe projekty domów