Wielkość i rodzaj zbiornika na deszczówkę.

Wszystko o kanalizacji i odwodnieniu. Dział poświęcony poradom na temat najnowszym rozwiązaniom technologicznym związanymi z kanalizacją, drenażem i oczyszczaniem ścieków.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Mariopo
Aktywny
Aktywny
Posty: 183
Rejestracja: 08 lis 2016, 9:58
Re: Wielkość i rodzaj zbiornika na deszczówkę.

autor: Mariopo » 18 paź 2017, 12:31

veroni pisze:To prawda. Bardzo ważne jest aby zbiornik nie przeciekał dlatego od siebie mogę polecić Wam ten, który osobiście ja mam u siebie w ogrodzie a mianowicie https://www.domiwoda.pl/glowna/119-zbio ... skowy.html nie dosc, ze jest funkcjonalny to dodatkowo pelni funkcje ozdobna czyli przyjemne z pozytecznym :D


Domiwoda.pl ma akurat spory wybór takich zbiorników także jak ktoś kupuje to w tym sklepie bym polecał się właśnie rozejrzeć, darmowa dostawa jest również a taki zbiornik mało nie waży i większość sklepów ma strasznie drogie koszty transportu, a tu przynajmniej za darmo i można zaoszczędzić

Maykajam
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 03 lis 2017, 11:11
Re: Wielkość i rodzaj zbiornika na deszczówkę.

autor: Maykajam » 03 lis 2017, 11:14

tez slyszalam ze te zbiorniki z domiwoda sa dobre i podobno maja darmowa dostawe? a nie wiecie czy w razie czego ktos tam z pracownikow by nam doradzil jaki zbiornik wybral bo szczerze to sie na tym nie znamy

marekmitan
Aktywny
Aktywny
Posty: 112
Rejestracja: 15 paź 2019, 8:54
Re: Wielkość i rodzaj zbiornika na deszczówkę.

autor: marekmitan » 30 lis 2020, 11:48

Ja po rozmowie z przedstawicielami Aquatechnika się zdecydowałem na zbiornik Drop Water. Świetna opcja, zbiornik duży na 2 tysiące litrów, do tego bardzo dobrze wykonany, nie powinno być problemów z jego szczelnością.

HABA RL
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 88
Rejestracja: 10 maja 2013, 11:46
Lokalizacja: Cała Polska
Kontaktowanie:
Re: Wielkość i rodzaj zbiornika na deszczówkę.

autor: HABA RL » 09 lut 2021, 15:52

Optymalna wielkość zbiornika na deszczówkę jest powiązana z powierzchnią dachu, z którego będzie zbierana woda oraz z położeniem geograficznym (chodzi o przewidywaną roczną ilość opadów).
Z kolei zagospodarowanie nadmiaru wody do celów ogrodniczych jest jak najbardziej realne - kwestia tego, jaki efekt się chce uzyskać i jakie mamy możliwości manewrowania na działce (powierzchnia, rodzaj gruntu, najbliższa infrastruktura itd.).

lucaskruszyna
Aktywny
Aktywny
Posty: 146
Rejestracja: 05 lis 2019, 9:27
Re: Wielkość i rodzaj zbiornika na deszczówkę.

autor: lucaskruszyna » 25 mar 2021, 10:02

Jeśli chodzi o mój zbiornik to już poszedłem w ogromny rozmiar 10 tysięcy litrów od Aquatechnika . Duży zbiornik, ale wody sporo się zbiera, do tego wykonany system nawadniający i woda też doprowadzona do spłuczek w domu. Jeśli chodzi o mnie to z oferty Aquatechnika jestem zadowolony.


Wróć do „Kanalizacja i odwodnienia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

Gotowe projekty domów