Ogrzewanie w domu

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Pawlak88
Początkujący
Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 29 sty 2020, 15:14
Ogrzewanie w domu

autor: Pawlak88 » 30 wrz 2020, 5:50

Zastanawiam się nad tym, by w budowanym domu przygotować pompy ciepła, tylko potrzebuje kogoś kto ewentualnie jest w stanie coś więcej o tym powiedzieć, albo w ogóle zająć się przygotowaniem takiej instalacji. Jak macie jakiegoś wykonawcę sprawdzonego, który może to do domu przygotować to chętnie skorzystam z podpowiedzi.

Kasprowicz
Aktywny
Aktywny
Posty: 160
Rejestracja: 23 wrz 2020, 12:20
Re: Ogrzewanie w domu

autor: Kasprowicz » 16 paź 2020, 7:31

U mnie był problem, żeby zrobić pompy ciepła różne firmy odmawiały, twierdząc, że na działce nie ma jak rozmieścić całej instalacji i ostatecznie chciałem się zdecydować na piec gazowy, ale znajomy skontaktował mnie z ekipą z Team Instal i okazało się, że podejmą się wykonania u mnie instalacji z pompami ciepła. Obecnie już wszystko wykonane, przyłącza zrobione, instalacja funkcjonuj bez problemu. Dlatego jak to mówią nie jest tak, że się nie da, tylko to kwestia umiejętności, chęci, wiedzy.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Ogrzewanie w domu

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 16 paź 2020, 9:00

Pawlak88 pisze:Zastanawiam się nad tym, by w budowanym domu przygotować pompy ciepła, tylko potrzebuje kogoś kto ewentualnie jest w stanie coś więcej o tym powiedzieć, albo w ogóle zająć się przygotowaniem takiej instalacji. Jak macie jakiegoś wykonawcę sprawdzonego, który może to do domu przygotować to chętnie skorzystam z podpowiedzi.

Należy unikać pomp ciepła do ogrzewania wodnego domu. Są mało efektywne i nie zapewniają komfortu latem. Koncerny i instalatorzy wciskają je ze względu na cenę.
HVAC - najtańszy komfort.

szari
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2148
Rejestracja: 05 wrz 2013, 9:15
Re: Ogrzewanie w domu

autor: szari » 16 paź 2020, 10:33

Właśnie z tego powodu Tomcio pompa musiał zamknąć swój sklep każdemu do głowy wkładał te swoje mądrości a każdy wiedział co ma myśleć o kimś kto każe mu zakładać klimatyzację do ogrzewania. Chory i poroniony pomysł, nie zapewniający ani komfortu zimą (ciepłej podłogi) a hałasujący wentylator to nie jest to czego chcę podczas sny. A w lato będzie mi wiało zimne powietrze o temperaturze często 12*C.

Pompa powietrze woda bardzo fajna sprawa jeśli będziesz miał 100% podłogówki pompa na średniej wielkości dom weźmie jakieś 5000kWh prądu w 2 taryfach zmieścisz się w 1500 PLN za ogrzewanie zimą. Hydraulik przygotuje instalację ogrzewania podłogowego wraz z rozdzielaczem a ekipa od pompy ciepła zepnie wszystko w jedną całość.
Tomasz_Brzeczkowski pisze:Przyczyną smogu w Polsce jest wentylacja grawitacyjna

Dariusz80
Aktywny
Aktywny
Posty: 110
Rejestracja: 14 lut 2021, 11:01
Re: Ogrzewanie w domu

autor: Dariusz80 » 24 mar 2021, 22:06

W razie wątpliwości, możesz skonsultować się z obsługą sklepu 499 z Rybnika. Posiadają w ofercie m.in. kotły gazowe, kotły C.O., piecyki pelletowe i pompy ciepła. Gwarantują wysokiej jakości urządzenia oraz atrakcyjne ceny.


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 93 gości

Gotowe projekty domów