Czy drzwi tarasowe zostały dobrze wstawione?

Opinie techniczne budynków i budowli, odbiory robót w imieniu Inwestora, Doradztwo techniczne, Nadzory inwestorskie, optymalizacja kosztów budowy.
emil_71
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 16 mar 2021, 21:17
Czy drzwi tarasowe zostały dobrze wstawione?

autor: emil_71 » 16 mar 2021, 21:27

Witam wszystkich

Chcialbym się Was zapytać czy wykonawca dobrze wstawił mi drzwi tarasowe.

W skrócie. Wymnialem okna i drzwi w starym poniemickim domu. Zdałem się na firmę z polecenia ale mam pewną wątpliwość, co do montażu drzwi tarasowych. Pomiary wykonała firma jak i cały montaż.


Drzwi są wstawione powyżej płytek. Wykowaca twierdzi, że wszystko jest ok i wystarczy zasilikowanac przestrzeń między rama a płytkami.

Będę bardzo wdzięczny za opinie czy te drzwi są prawidłowo wstawione.

Pozdrawiam
Załączniki
IMG_20210315_202118.jpg

Gość10463
Re: Czy drzwi tarasowe zostały dobrze wstawione?

autor: Gość10463 » 22 mar 2021, 8:24

skoro zostały już wstawione czyli dokonało się coś to można tylko wymieniać wady monterskie - tylko czy jest sens ?

przecież nie przyjedzie firma i nie zdemontuje drzwi nie osadzi ich we wnęce którą musiałaby wykuć i co najważniejsze nie rozciągnie drzwi pod większy wymiar, tak więc pomimo wad monterskich drzwi będą stały jak stoją bez podwaliny termicznej z przemarzaniem i dobrą wentylacją obwodową

marko19
Aktywny
Aktywny
Posty: 101
Rejestracja: 04 lip 2016, 22:15
Re: Czy drzwi tarasowe zostały dobrze wstawione?

autor: marko19 » 18 sie 2022, 19:35

Nie wiem, jaki to wykonawca ale tam gdzie ja zamawiałem nie miałoby to racji bytu. U nas profeska montaż, wszystkie okna dobrze osadzone. Ekipa sprawnie wymieniła stare okna na nowe, czyściutko żadnych rys też nie miałem. Zamawiane u partnera Oknoplast w moim mieście.

stephaniebrown
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 08 mar 2023, 12:18
Re: Czy drzwi tarasowe zostały dobrze wstawione?

autor: stephaniebrown » 08 mar 2023, 12:23

Może powinienem zajrzeć do Oknoplastu, tak jak mówiłeś. Skraca to czas poszukiwania dostawcy i pozwala uniknąć późniejszych reklamacji.



wordle

sizzlepole
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 24 mar 2023, 5:40
Re: Czy drzwi tarasowe zostały dobrze wstawione?

autor: sizzlepole » 24 mar 2023, 5:44

Nie znam artysty, ale sposób zamawiania jest nieprawidłowy. Wszystkie okna są prawidłowo zamontowane, posiadamy wykwalifikowaną kadrę montażową. Może poszukam Oknoplastu, tak jak sugerowałeś.
word wipe


Wróć do „Ekspertyzy budowlane i opinie techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Kapolo i 24 gości

Gotowe projekty domów