Podgrzewacz gazowy wody z zamkniętą komorą spalania

Dowiedz się wszystkiego o instalacjach gazowych, które zagwarantują Ci bezpieczne i przyjazne mieszkanie. Wybierz odpowiedni piec gazowy - funkcjonalny i praktyczny.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

futuo
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 05 mar 2021, 20:20
Podgrzewacz gazowy wody z zamkniętą komorą spalania

autor: futuo » 05 mar 2021, 20:27

Witam.

Jak w temacie dostałem ekspertyzę od kominiarza, że mogę zainstalować podgrzewacz wody gazowy z zamkniętą komorą spalania. Czy ktoś wie gdzie znajdę takie podgrzewacze?
Odnośnie warunków zamontowany będzie w kuchni, wg. ekspertyzy mam 10m przewodu kominowego (może być wkład koncentryczny), wcześniej nie było w mieszkaniu pieca gazowego(jedynie kuchenka gazowa).
Czy opłaca mi się szukać takiego podgrzewacza? Czy olać to i zainstalować elektryczny ?

P.S
Jest to aneks kuchenny , więc powierzchnia salon, kuchnia, przedpokój to jakieś 35 m2.

szari
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2148
Rejestracja: 05 wrz 2013, 9:15
Re: Podgrzewacz gazowy wody z zamkniętą komorą spalania

autor: szari » 19 mar 2021, 22:24

Wkład ceramiczny a nie koncentryczny :)
W tak maleńkim mieszkaniu szkoda było by mi miejsca na jakieś kociołki wiszące na ścianie, zamiast tego 10m wkładu ceramicznego przewiert przez ścianę będzie 10 razy tańszy w 1 kominie masz pobór powietrza z zewnątrz i wywiew spalonego.
Przepływowy ogrzewacz wody w ogóle nie ma racji bytu, jakiś boiler gdzieś w spiżarni, strychy zgaduję w tej chwili.
Tomasz_Brzeczkowski pisze:Przyczyną smogu w Polsce jest wentylacja grawitacyjna

TVTV
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 31 sie 2012, 7:50
Re: Podgrzewacz gazowy wody z zamkniętą komorą spalania

autor: TVTV » 01 wrz 2022, 15:21

Czołem, podepnę się.

Obecny Vaillant atmoMAG 144/1 (komora spalania otwarta) - na sprzedaż.
Powód sprzedaży: zmiana instalacji gazowej w budynku - projektant uznał, że łazienka, gdzie podgrzewacz jest zamontowany ma zbyt mała kubaturę na ten model... więc musi być wymieniony.
Zatem - albo wymienię, albo nie podłączą gazu. Stąd decyzja o sprzedaży i zakupie nowego, z komorą spalania zamkniętą.

Jednofunkcyjny, ogarniać ma łazienkę (prysznic, umywalka) oraz kuchnię (zlew).
To nieprzewidziany wydatek, chciałbym się zamknąć w okolicach ... jak najmniejszych

EDIT:

Z zamknietą komorą:
- TERMET aqua comfort eco 19-03 (około 2500 zł)
- Ariston next evo xsft 11 - około 1700 zł plus adapter stówa z hakiem)

Różnica w cenie dość spora. Cóż wziąć?


pozdrawiam ; )


Wróć do „Instalacje gazowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Yandex [Bot] i 51 gości

Gotowe projekty domów