Pomysł na wypełnienie ramy okna drewnianego zamiast szyb

Okna dachowe zaskakują innowacyjnością rozwiązań i wielkim wyborem zarówno samych okien, jak i akcesoriów okiennych. Poznaj rodzaje okien dachowych dzięki profesjonalistom z firmy Fakro.

Moderator: FAKRO

MagdaKKK
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 06 mar 2021, 17:08
Pomysł na wypełnienie ramy okna drewnianego zamiast szyb

autor: MagdaKKK » 06 mar 2021, 17:16

Mam dość nietypowy problem. Kupiłam mieszkanie, które z mojego punktu widzenia ma zbyt dużą ilość okien, chciałabym się "pozbyć" jednego z bocznych okien i tu pojawia się problem, bo zamurowanie otworu po nim wymaga zgody spółdzielni, a ta nie chce się zgodzić. Może macie jakieś pomysły na to co można by wstawić w miejsce szyby (podwójna) w ramy okienne drewniane, tak żeby przede wszystkim trzymało ciepło i w miarę estetycznie wyglądało.

Awatar użytkownika
FAKRO
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 582
Rejestracja: 06 wrz 2006, 14:51
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontaktowanie:
Re: Pomysł na wypełnienie ramy okna drewnianego zamiast szyb

autor: FAKRO » 10 mar 2021, 15:21

Dzień dobry,
Zastąpienie okna czymś innym niż pakiet szybowy nie jest według nas najlepszym rozwiązaniem. Oczywiście jest to możliwe do wykonania. Należy jednak pamiętać, że tylko pakiet szybowy wypełniony gazem (krypton lub argon) zapewni najlepszą izolacyjność tej konstrukcji.
Proponuję zostać przy pakiecie szybowym, zastąpić go jednak można pakietem z właściwościami absorpcyjnymi z szybami barwionymi w masie tzw szybą Antisol w kolorze niebieskim, brązowym, zielonym lub szarym.

MagdaKKK
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 06 mar 2021, 17:08
Re: Pomysł na wypełnienie ramy okna drewnianego zamiast szyb

autor: MagdaKKK » 11 mar 2021, 6:46

Dziękuję bardzo za odpowiedź, potwierdziła ona moje "ustalenia" w sprawie. Dodatkowo chcę zainstalować rolety zewnętrzne, mając już wewnętrzne mogę obie na tym oknie pozasłaniać i dobra amortyzacja plus efekt taki jakby tego okna nie było. Jeszcze raz dziękuję.

Awatar użytkownika
FAKRO
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 582
Rejestracja: 06 wrz 2006, 14:51
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontaktowanie:
Re: Pomysł na wypełnienie ramy okna drewnianego zamiast szyb

autor: FAKRO » 11 mar 2021, 11:08

Dzień dobry
polecamy nasze markizy zewnętrzne, które bardzo dobrze chronią wnętrza przed upałem, a co najważniejsze oprócz tego, że są praktyczne to jednocześnie są bardzo ładne.
https://www.fakro.pl/innoview/markizy-d ... pionowych/

siesia76
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 12 mar 2021, 20:36
Re: Pomysł na wypełnienie ramy okna drewnianego zamiast szyb

autor: siesia76 » 14 mar 2021, 13:46

Witam. Właśnie pytanie o okna. W łazience mam 3/4 fix 1/3 otwierane. Jak od wewnątrz zamurować fixa żeby nie wytworzyła się pleśń. Czytałam że można wsypać styropian luzem. Od wewnątrz będzie dalej wyglądało jak by było okno w całości.

Awatar użytkownika
FAKRO
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 582
Rejestracja: 06 wrz 2006, 14:51
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontaktowanie:
Re: Pomysł na wypełnienie ramy okna drewnianego zamiast szyb

autor: FAKRO » 17 mar 2021, 9:40

Dzień dobry,
Pytanie podstawowe: jaki pakiet szybowy wstawiony jest do konstrukcji?
Jeżeli jest to pakiet przezierny każdy rodzaj zabudowy będzie widoczny od strony zewnętrznej.
Druga sprawa jest to pakiet jedno czy dwukomorowy?
Każdy z tych pakietów ma inny współczynnik izolacji cieplnej.

Trzeba pamiętać, że w zależności od pory roku na wewnętrznej stronie okna mimo doszczelnienia np. styropianem może dochodzić do zjawiska fizycznego zwanego kondensacją pary wodnej.
Powstała woda w następstwie czasu może doprowadzić do powstania pleśni i kosztownego remontu.
Dlatego też raczej odradzamy takie rozwiązanie.


Wróć do „Okna dachowe Fakro”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

Gotowe projekty domów