Sąsiadka leje wodę na moją ścianę nośną.

Opinie techniczne budynków i budowli, odbiory robót w imieniu Inwestora, Doradztwo techniczne, Nadzory inwestorskie, optymalizacja kosztów budowy.
Susia
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 09 mar 2021, 16:14
Sąsiadka leje wodę na moją ścianę nośną.

autor: Susia » 09 mar 2021, 16:26

Dzień dobry,
Mam problem, działka mojej sąsiadki kończysię na mojej ścianie nośnej (jest to tak podzielone, są to budynki po wojenne i taki był podział działek) wykonała pod i na mojej ścianie nośnej clomb i oczko wodne uważając że to świetny pomysł. Owszem ale jej zalewanie mojej ściany i podlewanie roślinek 4m od ziemi gdzie ich nie ma ale jest moja ściana już napewno dla mnie i mojego domu. Ostatnio mm remont kuchni i po skuciu płytek i odsunięciu mebli pokazały nam się plamy pleśni. Gdzie jeszcze 5 lat temu przy wcześniejszym.remoncie i bez oczka ich nie było. Co mam zrobić?

szari
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2148
Rejestracja: 05 wrz 2013, 9:15
Re: Sąsiadka leje wodę na moją ścianę nośną.

autor: szari » 09 mar 2021, 18:03

2 wyjścia łatwiejsze i trudniejsze. Łatwiejsze 5 kg soli do clomb, dłużej będzie udawał żywego. Wersja trudniejsza podlać w środku nocy Roundapem tu już rano będzie wykazywał oznaki trupa.
To wyjścia ostateczne jednak zawsze możesz z nią pogadać może kobita zrozumie a jak nie środku drastyczniejsze.
Tomasz_Brzeczkowski pisze:Przyczyną smogu w Polsce jest wentylacja grawitacyjna

Susia
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 09 mar 2021, 16:14
Re: Sąsiadka leje wodę na moją ścianę nośną.

autor: Susia » 10 mar 2021, 13:07

No tu jest ten problem że nawet nie mam jak tego zrobić bo moje okno jest na 2 piętrze dopiero od strony tej ściany. A rozmowa... Łatwiej dogadam się z pustakiem albo bliczkiem betonowym :/

szari
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2148
Rejestracja: 05 wrz 2013, 9:15
Re: Sąsiadka leje wodę na moją ścianę nośną.

autor: szari » 10 mar 2021, 13:42

W takim razie roundap rozrobiony z wodą w stosunku 10% roundap, 90% woda. Musisz coś obmyślić może męża zapakować na dach i niech z dachu kombinuje. Rozumiem że to Twoja ściana więc możesz z nią robić co chcesz, na upartego możesz nawet postawić rusztowanie aby ocieplić styropianem 1 cm pół ściany bo masz chęć i będziesz to robiła przez całe lato bo mąż po robocie robi a że na nocki robi to w dzień odsypia.
Tomasz_Brzeczkowski pisze:Przyczyną smogu w Polsce jest wentylacja grawitacyjna


Wróć do „Ekspertyzy budowlane i opinie techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości

Gotowe projekty domów