Ogrzewanie w domku letniskowym

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Misyo
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 03 lis 2019, 10:39
Ogrzewanie w domku letniskowym

autor: Misyo » 28 lut 2021, 9:40

Moi Drodzy,

Temat pewnie wałkowany setki razy... ale zależy mi na "dedykowanej" poradzie :)

Rodzice posiadają domek letniskowy, około 100m2, na dwóch poziomach z otwartą antresolą na górę. Domek jest używany 4 miesiące w roku, czasami zdarzy się, że ciut więcej ale na pewno nie jest to całoroczny dom. Do tej pory grzany był kominkiem, wiadomo w maju po zimie to 3 dni palenia by się nagrzało a później to już delikatnie wystarczyło... lato bez grzania (woda podgrzewana elektrycznie).

W związku, że wiek już nie ten, szukamy bardziej komfortowego rozwiązania. Nie będziemy zmieniać taryfy na dwustrefową bo nie ma to sensu - rocznie i tak większość prądu idzie w dzień na podgrzewanie wody, pralkę, zmywarkę czy TV. A w czasie największego użytkowania domu - czyli latem - ogrzewanie nie potrzebne...

Poczytałem i już wiem, że nie ma sensu instalować pieca elektrycznego kumulacyjnego bo to nie rozwiązanie na domek letni. Pozostają panele podczerwieni, grzejniki elektryczne... i pewnie coś o czym jeszcze nie doczytałem :)

Ważne, by była możliwość włączenia ogrzewania zdalnie, na dzień przed wyjazdem na domek...

Czy mogę prosić o pomoc czego mam szukać? A może nawet konkretne rozwiązania?

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Ogrzewanie w domku letniskowym

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 28 lut 2021, 15:52

Założyć klimatyzator do 5kW.
HVAC - najtańszy komfort.

Misyo
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 03 lis 2019, 10:39
Re: Ogrzewanie w domku letniskowym

autor: Misyo » 01 mar 2021, 9:24

W lato jest tam dosyć chłodno, nie trzeba używać klimatyzatora. Zależy mi na samym grzaniu... Jakieś inne alternatywy?


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 187 gości

Gotowe projekty domów