Ślady po szpachlowaniu

Zastanawiasz się z czego budować ściany? Chcesz wiedzieć jakie wykonać tynki? Szukasz pomysłu na ciekawe wykończenie elewacji? W tym dziale znajdziesz porady i inspiracje.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

globalman
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 25 lut 2021, 21:04
Ślady po szpachlowaniu

autor: globalman » 25 lut 2021, 21:13

Po szpachlowaniu drobnych dziur w ścianach i ich pomalowaniu zostały widoczne na zdjęciach ślady (widoczne pod światło). Ściany były tynkowane gipsowo, bez gładzi. Szachlowałem gotową masą szpachlową (chyba Akryl Putz), przecierałem papierem, zagruntowałem całość, malowałem 2 razy. Co poszło nie tak? Czy różnica w fakturze wynika z większej gładkości masy niż tynku gipsowego na pozostałej części ściany? Czy za mało zeszlifowane, za drobnym papierem? Jak to poprawić?

Czym szpachlować drobne ubytki na tynku gipsowym przed kolejnym malowaniem (sensownie byłoby użyć do tego też tynku, np. Goldbanda, ale czy jego warstwa w tych drobnych poprawkach nie będzie za cienka?). Będę wdzięczny za podpowiedź co z tym zrobić, krok po kroku.
Załączniki
IMG_3622.jpg
IMG_3623.jpg

Baks
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 560
Rejestracja: 03 wrz 2020, 10:33
Lokalizacja: Bydgoszcz
Re: Ślady po szpachlowaniu

autor: Baks » 26 paź 2021, 10:39

Do takich poprawek użyj gipsaru.

Interno
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2404
Rejestracja: 05 lis 2008, 22:07
Re: Ślady po szpachlowaniu

autor: Interno » 26 paź 2021, 11:15

Masz duże rysy chyba po szlifowaniu i strukturę po wałku.
Uzupełniając to teraz wychodzi bardziej gładko niż już wykonana powierzchnia.
Takie ubytki zawsze sprawiają problem z dobraniem struktury do już wykonanej powierzchni.

e-Rzecznik Śnieżka
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1227
Rejestracja: 25 maja 2012, 8:26
Kontaktowanie:
Re: Ślady po szpachlowaniu

autor: e-Rzecznik Śnieżka » 30 lis 2021, 12:23

Szanowni Państwo,
przy tego rodzaju punktowych poprawkach mogą wystąpić widoczne na zdjęciu niedoskonałości. Masa szpachlowa ma inną strukturę niż tynk, dlatego jest widoczna różnica w fakturze powierzchni . Najlepszym rozwiązaniem będzie zagruntowanie całej ściany gruntem polimerowym Śnieżka Acryl-Putz® GU40 i całościowa aplikacja gładzi (na całej powierzchni ściany).


Wróć do „Ściany elewacje fasady ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

Gotowe projekty domów