Uszczelnienie drenażu melioracyjnego

Wszystko o kanalizacji i odwodnieniu. Dział poświęcony poradom na temat najnowszym rozwiązaniom technologicznym związanymi z kanalizacją, drenażem i oczyszczaniem ścieków.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Majsterix
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 18 lut 2021, 18:40
Uszczelnienie drenażu melioracyjnego

autor: Majsterix » 18 lut 2021, 18:54

Witam wszystkich :D

Mam taki problem, przy kopaniu fundamentu dokopałem się i przerwałem stary dren ceramiczny, jest to główny dren odprowadzający a do niego przyłączają się mniejsze.
Oczywiście przed zasypaniem wszystko ładnie połączyłem rura PVC. Jednak dom jest podpiwniczony i wykop był dość głęboki a działka jest ze spadkiem i przed całkowitym wyrównaniu podniesieniu terenu dren był przysypany gliną tylko 60-70 cm.
I problem polega na tym że ostatnia ceramiczna rura z drenu przed szczelnym połączeniem z PVC zaczęła wybijać wodę do góry na łączeniu z przedostatnią. Podejrzewam ze gdzieś dalej dren będzie przytkany.
Proszę o rady jak to ewentualnie uszczelnić żeby nie wybijała ? I czym to całkiem zasypać żeby woda nie wybijała do góry ?? Z góry dzięki za rady ;)

Wróć do „Kanalizacja i odwodnienia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości

Gotowe projekty domów