Zalane nowe mieszkanie przed odbiorem -woda pod wylewką

Opinie techniczne budynków i budowli, odbiory robót w imieniu Inwestora, Doradztwo techniczne, Nadzory inwestorskie, optymalizacja kosztów budowy.
bartong
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 03 mar 2020, 9:03
Zalane nowe mieszkanie przed odbiorem -woda pod wylewką

autor: bartong » 03 mar 2020, 12:11

Witam wszystkich
Mam problem z nowym mieszkaniem które dopiero będzie oddawane za ok 2mc.
W czwartek byłem na "inspekcji" okazało się że od poniedziałku do środy włącznie z przyłącza do kaloryfera leciała woda.
Woda z mojego mieszkania przez strop lub komin dostała się do mieszkania poniżej na parterze zalewając sufit i sąsiadujące ściany oraz do garażu, więc wody musiało być dużo.
W moim mieszaniu, poza mokra wylewka w łazience gdzie był przeciek na sąsiadujących ścianach we wszystkich pomieszczeniach (również tych oddalonych od źródła zalania od 8-10m) na tynku od podłogi widać wilgoć podciągniętą ze stropu co wskazuje że woda zalała powierzchnię pod wylewką (jest tam folia, styropian i wylewka). Kierownik budowy twierdzi że to nic takiego i będą suszyć farelkami i niby osuszaczami, twierdzi również że woda pod wylewką wyparuje... Jakoś nie chce mi się w to wierzyć, czytałem na stronach firm które zajmują się osuszaniem że należy wykonać osuszanie podposadzkowe ale szczerze wątpię że deweloper będzie chciał je wykonać że względu na koszt. Budynek w technologi mieszanej, ściany zewnętrzne monolityczne, wewnętrzne pustak ceramiczny.

Pytanie do Was szanowni forumowicze
- czy to rzeczywiście nic takiego takie zalanie i nie ma się czym martwić?
- czy z czasem nie zacznie wychodzić grzyb? Mamy kilku mc dziecko
- czy ja przed odbiorem mam wogole prawo czegoś wymagać? Deweloper jest ciężki, przy uszkodzeniu ramy okna-pęknięciu na zgrzewie dostałem info że czego ja wogole wymagam jak jeszcze mieszkanie nie jest moje i że reklamować mogę po odbiorze dopiero

Załączam zdjęcia po tym zalaniu, jest bajzel bo ekipa zrobiła sobie w tym mieszkaniu magazyn i miejsce do odpoczynku.

https://drive.google.com/open?id=1kqmhO ... nvC3c0rvKe

https://drive.google.com/open?id=1kc6HP ... h9A1Ib3DCe

https://drive.google.com/open?id=1koX-n ... eGzr6pgSaF

https://drive.google.com/open?id=1kmO-Q ... _bLjXyxS-P

https://drive.google.com/open?id=1kk4AI ... O-bg9WdHp1

szari
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2148
Rejestracja: 05 wrz 2013, 9:15
Re: Zalane nowe mieszkanie przed odbiorem -woda pod wylewką

autor: szari » 03 mar 2020, 13:06

Wypożycz sobie na OLX osuszacz przemysłowy na tydzień i będzie dobrze.
Tomasz_Brzeczkowski pisze:Przyczyną smogu w Polsce jest wentylacja grawitacyjna

budującakobieta
Aktywny
Aktywny
Posty: 103
Rejestracja: 24 paź 2010, 20:32
Lokalizacja: Kraków
Re: Zalane nowe mieszkanie przed odbiorem -woda pod wylewką

autor: budującakobieta » 09 lis 2020, 17:21

Nie, nie będzie dobrze. Trzeba wykonać osuszanie podposadzkowe, bo woda, która się tam dostała nie ma jak odparować. Niestety ale trzeba działać, bo ta woda cały czas będzie o sobie przypominać np. czarnym nalotem na ścianach itd. Skontaktuj się z firmą osuszająca np. Osusz.pl z Krakowa i oni Ci powiedzą, co można zrobić. Pozdrawiam

szari
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2148
Rejestracja: 05 wrz 2013, 9:15
Re: Zalane nowe mieszkanie przed odbiorem -woda pod wylewką

autor: szari » 10 lis 2020, 18:22

Osuszanie pod posadzkowe jpl... pewnie rozkują posadzkę i będą suszyć na słońcu.

Oczywiście że osuszacz przemysłowy w zupełności wystarczy firma z Krakowa zainkasuje za przyjazd i sama wypożyczy osuszacz i skasuje 2000 PLN.
Tomasz_Brzeczkowski pisze:Przyczyną smogu w Polsce jest wentylacja grawitacyjna

mt-osuszanie
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 14 lut 2021, 20:12
Re: Zalane nowe mieszkanie przed odbiorem -woda pod wylewką

autor: mt-osuszanie » 14 lut 2021, 20:26

szari pisze:Osuszanie pod posadzkowe jpl... pewnie rozkują posadzkę i będą suszyć na słońcu.

Oczywiście że osuszacz przemysłowy w zupełności wystarczy firma z Krakowa zainkasuje za przyjazd i sama wypożyczy osuszacz i skasuje 2000 PLN.


Osuszacz osuszy to co jest na wierzchu, a jeżeli woda jest w warstwach izolacyjnych pod posadzką zwykły osuszacz nie wystarczy - trzeba wykonać osuszanie podposadzkowe :)

szari
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2148
Rejestracja: 05 wrz 2013, 9:15
Re: Zalane nowe mieszkanie przed odbiorem -woda pod wylewką

autor: szari » 15 lut 2021, 18:40

mt-osuszanie pisze:Osuszacz osuszy to co jest na wierzchu, a jeżeli woda jest w warstwach izolacyjnych pod posadzką zwykły osuszacz nie wystarczy - trzeba wykonać osuszanie podposadzkowe :)

Pewnie osuszanie pod posadzkowe to nawet wilgoć spod domu wysuszy, studnie głębinowe tymi osuszaczami pod posadzkowymi osuszają a jak dobry osuszacz to nawet rzeki i morza może osuszyć.
Tomasz_Brzeczkowski pisze:Przyczyną smogu w Polsce jest wentylacja grawitacyjna

Noname33
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 16 lut 2021, 8:51
Re: Zalane nowe mieszkanie przed odbiorem -woda pod wylewką

autor: Noname33 » 16 lut 2021, 8:56

Moim zdaniem zadzwoń do specjalisty, jak ja budowałem dom to też miałem taką sytuację... Było nieciekawie, ale sytuacja była opanowana.. Tak na przyszłość to zerknijcie sobie na ciekawego bloga [MGProjekt] . Jest dużo rad takich stricte budowlanych, ja też korzystałem więc polecam.


Wróć do „Ekspertyzy budowlane i opinie techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

Gotowe projekty domów