Nieszczelność drzwi przy zamku.

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

piotr32910
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 08 lut 2021, 10:19
Nieszczelność drzwi przy zamku.

autor: piotr32910 » 08 lut 2021, 10:28

Dzień dobry,

ostatnio wymieniałem drzwi wewnątrzklatkowe w pewnej firmie. Przy zamku zauważyłem nieszczelność, to znaczy widać światło na klatce schodowej z mieszkania i na odwrót. Zgłosiłem to monterowi, powiedział, że zawsze przy zamku muszą być jakieś luzy, ale nie będzie to mi przeszkadzać, bo to za mała szpara żeby powietrze się tam przedostawało.

Faktycznie, przez tydzień wyglądało na to, że wszystko było OK, ale dziś słyszałem szum wiatru w mieszkaniu, po przyłożeniu ucha do zamku było czuć bardzo mocny przeciąg.

Prośba o odpowiedź czy takie szpary jak na zdjęciu są akceptowalne czy jednak podlega to pod reklamację?

Piotr
Załączniki
szczelina.jpg

Gość10463
Re: Nieszczelność drzwi przy zamku.

autor: Gość10463 » 08 lut 2021, 10:54

uważaj żeby Cię nie wyciągnęło przypadkiem przez ten zamek ... poza tym się ciesz się bo jeśli "wieje" to znak że wentylacja działa.

Możesz kratki wentylacyjne pozaklejać przestanie wiać zamkiem, tylko potem jak zakleisz kratki zadzwoń po kominiarza, żeby sprawdził czy dobrze zakleiłeś

:lol: :lol: :lol: :lol:

mazwoj
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 954
Rejestracja: 25 wrz 2016, 17:55
Re: Nieszczelność drzwi przy zamku.

autor: mazwoj » 13 lut 2021, 10:56

Normalna rzecz. Masz w zamku otwór na wkładkę i jakoś ona musi tam się zmieścić. Tego nikt nie produkuje z precyzją jaka jest wymagana np. w silnikach. Będziesz miał tam luz i tyle. Jak denerwuje Cię to, że spać nie możesz to zdejmij sobie rozetę i daj trochę silikonu pomiędzy wkładkę, a blachę z zamka. Tylko daj tego ociupinę, bo przy ewentualnej wymianie będziesz przeklinał dzień w którym to nałożyłeś. Nie nakłada się takich specyfików na ruchome części wkładki i zamka. Całość ukryta będzie pod rozetą klamki.

Co do takich luzów to niezależnie czy kupisz drzwi za 1500zł jak np. Herse z Erkado czy 10x droższe Hormanny - wszędzie będzie luz, bo musi być. Inna opcja to jak dokładnie wykonana jest rozeta. Im droższa tym bardziej ona przylega do wkładki.


Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości

Gotowe projekty domów