czy uszczelniać szczyty\murłatę przy ociepleniu stropu??

Stropy są jednym z najważniejszych elementów konstrukcyjnych, które oddzielają kondygnacje budynku. Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak zbudować, wyciszyć i ocieplić strop koniecznie zapoznaj się z tym działem.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

pafnuc518
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 13 sty 2016, 20:17
czy uszczelniać szczyty\murłatę przy ociepleniu stropu??

autor: pafnuc518 » 25 lis 2020, 23:27

Witam ,przybieram się do ocieplenia stropu w nowym budynku.
Strop bo poddasze będzie dopiero za kilka lat .
Na strop 30cm wełna.
I teraz zagwozdka ... Czy szczeliny w miejscu połączenia zewnętrznego styropianu z membraną na murłacie i w szczytach warto jest teraz pouzupełniać pozostałościami styropianu lub wełną?
Panowie od elewacji nie w każdym miejscu się przykładali (zwłaszcza przy szczytach )i styropian dokładnie nie wszędzie styka się z dachem\membraną.
Wiem że przy ociepleniu docelowym dachu tak się to robi ale teraz gdy odcinam poddasze przez ocieplenie stropu?
Czy będzie dawało to jakieś wymierne korzyści ?(np. czy wełna nie będzie łapała wilgoci lub łatwiej będzie zatrzymać różnice temperaturę miedzy parterem a poddaszem?

Wełna ze stropu myślę za kilka lat nadawała by się na pouzupełniania tych łączeń a teraz nie wiem czy seans jest to uszczelniać ...Mozę toś fachowo doradzi.
pozdrawiam

wojtek0405
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 08 lut 2021, 21:41
Re: czy uszczelniać szczyty\murłatę przy ociepleniu stropu??

autor: wojtek0405 » 08 lut 2021, 22:04

Właśnie jeszcze kilka lat temu pojawiał się taki problem. Wełna nie dociera wszędzie, poza tym w miejscach łączeń ciepłe powietrze może uciekać z pomieszczenia. Kolega wykonywał ocieplenie poddasza i zdecydował się na piankę poliuretanową. Według niego to najlepsza izolacja, szczególnie przy stropach i murłatach, gdzie jest dużo zakamarków, więc wełna czy styropian mogą być problematyczne.


Wróć do „Stropy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

Gotowe projekty domów