Przesunięcie ściany

Zastanawiasz się z czego budować ściany? Chcesz wiedzieć jakie wykonać tynki? Szukasz pomysłu na ciekawe wykończenie elewacji? W tym dziale znajdziesz porady i inspiracje.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

konrad79krk
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 08 lut 2021, 12:33
Przesunięcie ściany

autor: konrad79krk » 08 lut 2021, 12:37

Witam Panów 


Bardzo proszę o pomoc. Chciałbym poszerzyć łazienkę, co wiąże się z przesunięciem ściany o ok 1m.

Niestety moja wiedza jest mała i nie wiem, czy ściana którą chciałbym przenieść jest nośna.

Bardzo proszę o pomoc. Ściana jest na parterze ( na czerwono zaznaczyłem)

Czy jeżeli nie mogę jej przenieść to mogę w niej zrobić ogromny otwór?



Proszę o opinię fachowców, budujących domy
Załączniki
pietro.jpg
pietro
piwnica.jpg
piwnica
parter.jpg
parter - tutaj ściana

Awatar użytkownika
Om3k
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 591
Rejestracja: 27 cze 2009, 21:06
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:
Re: Przesunięcie ściany

autor: Om3k » 08 lut 2021, 15:54

Ściana na parterze, którą planujesz przestawić jest nośna. Jej grubość wynosi 27 cm. Rzuty, które zamieściłeś to prawdopodobnie inwentaryzacja budynku, a grubość 27 cm to szerokość muru w stanie surowym 24 cm + obustronny tynk grubości 1,5 cm = 27 cm. Jest możliwość wykonania w istniejącej ścianie dużego otworu, ale nad otworem trzeba wykonać nadproże. W związku z tym, że jest to ingerencja w konstrukcję nośną budynku to ocenę możliwości wykonania dużego otworu w ścianie nośnej oraz projekt nadproża musi wykonać projektant z uprawnieniami do projektowania w specjalności konstrukcyjno-budowlanej.


Wróć do „Ściany elewacje fasady ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości

Gotowe projekty domów