Rozprowadzenie instalacji

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

wojtek214
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 19 sty 2021, 11:33
Rozprowadzenie instalacji

autor: wojtek214 » 19 sty 2021, 11:40

Dzień dobry ,

chciałbym podłączyć mieszkanie i rozprowadzić instalację od zasilania i powrotu instalacji. Kocioł w budynku zasilany na węgiel. Chodzi mi głównie o średnice rur pex oraz spoglądnięcie fachowym okiem czy jest to do wykonania oraz o dobre rady ;). Rurki pogrubione fi20 pex , cieńsze fi 16 pex . Chciałbym wykonać instalację trójnikową zaciskaną rozprowadzoną w podłodze w warstwie styropianu. Mieszkanie 60m2 podpięcie pod instalację w miejscu zaznaczonym kółkiem.



Z góry dziękuję za wszelkie komentarze
Załączniki
instalacja co.PNG

wojtek214
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 19 sty 2021, 11:33
Re: Rozprowadzenie instalacji

autor: wojtek214 » 02 lut 2021, 9:46

Mam jeszcze dylemat. Czy lepiej grzejniki, czy podłogówka. 

Jest to mieszkanie 4m wysokie, z grubymi murami z cegły 50cm ale bez styropianu. Kocioł w budynku na węgiel a więc temp zasilania to około 80stopni. Czy opłaca się wykonać podłogówkę, czy lepiej grzejniki?  Zależy mi i na kosztach eksploatacji i samego zakupu materiału. 



Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam :)


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot], Google Adsense [Bot], korovka33 i 186 gości

Gotowe projekty domów