Koszt budowy małego domu.

Ceny materiałów budowlanych zależą od różnych czynników i mogą się od siebie różnić. Jak znaleźć najlepsze połączenie jakości i ceny? Czy warto zastąpić dany materiał tańszym? To ważne pytania w czasie budowy i remontu. Odpowiedzi na nie znajdziesz w tym dziale.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

toon85
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 19 mar 2018, 22:09
Koszt budowy małego domu.

autor: toon85 » 19 mar 2018, 22:15

Witam, zastanawiam się nad przystąpieniem do budowy domu. Myślę nad małym domkiem, bez piwnic o pow. 90-100m2 + garaż jednostanowiskowy. Dom z poddaszem, bez balkonów, dach dwu spadowy, by maksymalnie obniżyć koszta budowy. Mam działkę budowlaną 7 arów, wszystkie media w granicy. Jestem na etapie zerowym, nie mam żadach pozwolę, projektów itp. Chciałbym zapytać jaki może być przypuszczalny koszt budowy takiego domu wraz z papirologią na śląsku? Do prac musiałbym zatrudnić firmę, gdyż sam nie wiele zdziałam. Dziękuję za wszystkie odpowiedz.

toon85
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 19 mar 2018, 22:09
Re: Koszt budowy małego domu.

autor: toon85 » 20 mar 2018, 16:47

W gre wchodzi nawet mniejszy domek. Dziś spodobał mi się ten projekt:

http://e-projekty.pl/projekt-domu-le ... gLNqfD_BwE

majesty
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 30 wrz 2013, 13:27
Re: Koszt budowy małego domu.

autor: majesty » 26 kwie 2018, 16:26

Może np, dom modułowy http://finestrahouses.com/blog/225-dom- ... nosci.html Możesz łatwo zbudować mniejszy obiekt i wcale nie będzie drogo.

jakubzaremba65
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 12 kwie 2018, 14:34
Re: Koszt budowy małego domu.

autor: jakubzaremba65 » 07 maja 2018, 13:05

Cześć,
Wydaje mi się, że jedną z opcji, które mogą obniżyć koszt budowy takiego domku może być dobór odpowiedniej hurtowni z materiałami. Zanim znalazłem dobrą i tanią firmę, spotykałem się co chwile z jakimiś kosmicznymi wycenami. Ostatecznie we Wrocławiu odnalazłem MSM - materiały budowlane i okazali się jedyną sensowną firmą z ludzkimi kwotami. Dobrze wspominam współpracę z nimi, bardzo pomocni, wyceniają wszystko indywidualnie, jakościowo tez niczego sobie. Nie ma co ukrywać, to znacznie obniżyło finalny koszt budowy, warto sprawdzić ich ofertę. 8)

Krysta
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 02 kwie 2018, 18:37
Re: Koszt budowy małego domu.

autor: Krysta » 12 paź 2018, 14:21

W Habza finanse https://www.habza.com.pl/trudne-kredyty/
pomagają w uzyskaniu kredytu, nawet kiedy kilka banków już odmówiło. Warto skorzystać z pomocy osób doświadczonych.

waldi79
Aktywny
Aktywny
Posty: 278
Rejestracja: 28 gru 2018, 11:09
Re: Koszt budowy małego domu.

autor: waldi79 » 08 sty 2019, 14:31

Na wielu rzeczach można oszczędzić, jeśli mowa o papierologii to się nie znam, więc nie będę zmyślała, ale jeśli będziesz chciał kupić dobre i materiały budowlane, a mimo wszystko oszczędzić t o kupuj od Arsen lub na ich stronie https://www.arsen24.pl/

TurboDymoMen
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 09 sty 2019, 12:29
Re: Koszt budowy małego domu.

autor: TurboDymoMen » 13 sty 2019, 23:51

Tak na prawdę nie ma znaczenia, czy mały czy duży to będzie dom. Ważne, żeby był zrobiony z naprawdę dobrych jakościowo materiałów, które zagwarantują Ci spokój na długie lata. Jeżeli będziesz potrzebować kredytu to specjaliści z grupacdf.pl dzięki którym szybko uzyskasz satysfakcjonujący kredyt!

robertkrajcarz
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 405
Rejestracja: 15 lut 2018, 11:13
Re: Koszt budowy małego domu.

autor: robertkrajcarz » 05 cze 2019, 11:02

Ciekawą opcją są domy xs, na stronie domxs opinie jest o nich duży artykuł. Dla mnie fajna sprawa, domek 50 metrów, więcej mi do szczęścia nie potrzeba, zwłaszcza że mieszkam sam z żoną. Na pewno opcja warta rozważenia.

Lena80
Aktywny
Aktywny
Posty: 120
Rejestracja: 09 lis 2016, 16:07
Re: Koszt budowy małego domu.

autor: Lena80 » 04 sie 2019, 18:30

Jeżeli ma to być dom całoroczny, który ma być wytrzymały przez długie lata to może warto zastanowić się nad budowa domu z bala. Natur Eko Dom wykonuje ich piękne realizacje z sosny mazurskiej. Domy te są nie tylko wytrzymałe ale i ekologiczne i energooszczędne, a główną zaleta takich domów jest to, że powstają w zaledwie trzy miesiące

Awatar użytkownika
budek11
Aktywny
Aktywny
Posty: 261
Rejestracja: 27 kwie 2015, 16:30
Kontaktowanie:
Re: Koszt budowy małego domu.

autor: budek11 » 25 cze 2020, 12:00

Mały dom może kosztować bardzo duże ale również i małe pieniądze. Metraż ma znaczenie, jednak jeszcze większe znaczenie ma
kształt dachu, im bardziej skomplikowany dach i im więcej ma wykuszy, czy okien, to tym cena dachu będzie znacznie wyższa
kształt bryły domu - najlepiej jeśli jest to prosta bryła
czy mamy garaż, czy nie
jakiego typu materiały budowlane wykorzystujemy
jaki jest standard wykończenia
czy jest piwnica czy nie

Jak widzicie sami, zmiennych jest bardzo wiele. Najlepiej jest skorzystać w tym celu z kalkulatora budowlanego, który mniej wiecej wyliczy ile będzie kosztowała budowa. https://arkada.com.pl/oferta/kalkulator-budowy-domu/
Ostatnio zmieniony 30 lip 2020, 6:29 przez budek11, łącznie zmieniany 1 raz.

eleczkaaa
Początkujący
Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 07 maja 2020, 13:56
Re: Koszt budowy małego domu.

autor: eleczkaaa » 25 cze 2020, 14:30

Czy ktoś tutaj napisze ile dokładnie mu wyszła budowa takiego domu w stanie surowym chociaż? Konkretna kwota mnie interesuje

pozdrawiam,
Ela

kamila353
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 20 sty 2021, 23:14
Re: Koszt budowy małego domu.

autor: kamila353 » 20 sty 2021, 23:22

Dzień dobry, przeglądając forum natrafiłam na ten temat i pomyślałam, że dosłownie parę dni temu zdecydowałam się na wybudowanie domu z tego projektu:
[MGProjekt]
Nie jest duży, a ponadto też znamy już koszt budowy i póki co wszystko idzie zgodnie z planem :D Mozna znalezc tez inne projekty razem z wycenami u nich i po aktualnej wspolpracy oceniam, ze wiedza co robią :wink:

maciejsadowski
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 22 cze 2021, 16:55
Re: Koszt budowy małego domu.

autor: maciejsadowski » 15 lip 2021, 7:39

Koszty w ostatnim poszybowały w górę jak szalone. Więc jak komuś się nie spieszy, może nieco poczekać z zakupem materiałów budowalnych. Przykładowo kupowałem deskę podłogową która jeszcze w styczniu kosztowała ok 27 zł za m2, w lipcu cena to 51 zł za tę samą deskę :? Na szczęście na gopozyczka.pl udało się pozyskać dodatkowe środki na ten cel.


Wróć do „Ceny materiałów budowlanych”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

Gotowe projekty domów