Solary czy fotowoltaika

Fotowoltaika w domu to instalacja składająca się z paneli słonecznych, falownika i odpowiedniego okablowania. Instalacja fotowoltaiczna pozwala wykorzystać energię słoneczną jako nieograniczone źródło zasilania. Panele słoneczne to połączone ogniwa fotowoltaiczne, które produkują energię elektryczną. Dowiedz się czy warto inwestować w fotowoltaikę i jak starać się o dofinansowanie do niej. Poznaj plusy i minusy wykorzystania energii słonecznej jako odnawialnego źródła energii.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

adamsobczak90
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 41
Rejestracja: 17 cze 2020, 13:45
Re: Solary czy fotowoltaika

autor: adamsobczak90 » 18 gru 2020, 8:22

Możesz liczyć między innymi na ofertę przygotowywaną przez EnergyRE . Firma wykonuje instalacje również w gospodarstwach rolnych i faktycznie fajnie sobie z tym radzą, bo podpowiadają także od strony prawnej jak ogarnąć między innymi kwestię dotacji. Więc od tej strony to dobra opcja, bo można w gospodarstwie zmniejszyć podatek i jednocześnie korzystać z OZE.

karolinaiwanska
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 53
Rejestracja: 12 sie 2019, 12:44
Re: Solary czy fotowoltaika

autor: karolinaiwanska » 13 sty 2021, 15:56

Przeglądając rynek i oferty widziałam, że sporo, jak nie większość produktów typu właśnie panele są z Chin. Czy to bezpieczny zakup. Nie wiem jak to stabilnie wychodzi, bo już w zeszłym roku mieliśmy trudną sytuację z Huaweiem. Co bedzie w kolejnych? Trafiłam na opis firmy JBGPV która robi panele PV w kraju. To ciekawe i chyba bezpieczne rozwiązanie. Jak myślicie?

mikk
Aktywny
Aktywny
Posty: 151
Rejestracja: 18 sie 2015, 8:39
Lokalizacja: Białystok
Re: Solary czy fotowoltaika

autor: mikk » 13 sty 2021, 19:46

karolinaiwanska pisze:Tak sie zastanawiam, które rozwiązanie jest obecnie lepszym dla domu. Pewnie najlepiej miec oba ale nie każdego stac na tyle rozwiązań. Więc w co obecnie najlepiej zainwestować, jak myślicie?


Moim zdaniem warto zainwestować w fotowoltaikę!
Jest szansa, że rok 2021 przyniesie obniżki cen paneli fotowoltaicznych. Więcej informacji na ten temat przeczytasz w artykule: http://regiodom.pl/portal/wiadomosci/an ... -podrozeje

Polecam i życzę właściwego wyboru :)
Budowanie twórcze jest :)

Miłoszek
Początkujący
Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 20 cze 2016, 12:53
Re: Solary czy fotowoltaika

autor: Miłoszek » 28 sty 2021, 8:13

Ja również polecałbym fotowoltaikę! Jak pokazują statystyki, dzięki niej można obniżyć rachunki za prąd nawet o 80-90%, a to oznacza, że inwestycja zwraca się w ciągu mniej niż 10 lat. Dla nieobeznanych w tym temacie polecam świetny artykuł na PW.

Konsultant Viessmann
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 672
Rejestracja: 25 paź 2015, 9:14
Re: Solary czy fotowoltaika

autor: Konsultant Viessmann » 28 sty 2021, 18:56

Generalnie biorąc pod uwagę spadające ceny samej technologii i wzrost cen prądu, instalacja dobrana właściwie do zużycia energii elektrycznej powinna się zwrócić nawet bez dotacji w jakieś 7 lat, a nawet mniej

LeszekZeslaska
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 21 cze 2021, 10:14
Re: Solary czy fotowoltaika

autor: LeszekZeslaska » 21 cze 2021, 10:18

Moim zdaniem nie ma teraz sensu kupować solarów. Cena na 2-4 osoby to min 16 tys zł więc w tej cenie możemy założyć instalację 2kw i kupić bojler za 1000 zł panele naprodukują 2 kw pge trochę zabiera oczywiście ale bojler zurzyje 1kw a to co zostaje zmniejsza nam rachunek za prąd, więc mamy ciepłą wodę cały rok a nie tylko latem i jeszcze zmniejsza się rachunek za prąd. Dodatkowo solary co kilka lat trzeba uzupełniać glikolem więc nie ma sensu. Jak ktoś jest z katowic to polecam firmę gvolt ja u nich montowałem bardzo polecam.

Konsultant Viessmann
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 672
Rejestracja: 25 paź 2015, 9:14
Re: Solary czy fotowoltaika

autor: Konsultant Viessmann » 21 cze 2021, 20:37

Jak system opustów faktycznie zostanie zlikwidowany od początku 2022 roku, to w takim przypadku przy wyborze fotowoltaiki już nie będzie tak kolorowo, że tylko "pge trochę zabiera".

Karolina647
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 19 paź 2020, 12:55
Re: Solary czy fotowoltaika

autor: Karolina647 » 22 cze 2021, 15:27

Ja również polecam fotowoltaikę. Korzystałam z usług firmy SPR-Polska i jestem bardzo zadowolona z montażu. Warto zrobić coś dla naszej planety.

karolinaiwanska
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 53
Rejestracja: 12 sie 2019, 12:44
Re: Solary czy fotowoltaika

autor: karolinaiwanska » 29 cze 2021, 18:37

No trochę mieszają z tymi systemami dopłat. Miały się zmieniać, teraz słyszę że jednak nie. Bałagan. Jak we wszystkim niestety. Na szczęście ja już się zdecydowałam i prognozy zmian dopłat podziałały na mnie tak, że się spięłam i zrobiłam instalację. Znaczy się nie ja osobiście. Nie potrafię ;) Wybrałam Hymona. Największa firma na rynku, najwięcej instalacji.

krzysztof_wu
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 12 lip 2021, 22:41
Re: Solary czy fotowoltaika

autor: krzysztof_wu » 12 lip 2021, 22:46

Ja wybrałem fotowoltaikę bo widziałem, że u sąsiada się sprawdza i jest bardzo zadowolony. Podpytałem go trochę i dowiedziałem się na czym to właściwie polega i jakie udogodnienia będę miał z tytułu instalacji fotowoltaicznej.

maariaaa
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 46
Rejestracja: 26 lut 2016, 15:49
Re: Solary czy fotowoltaika

autor: maariaaa » 20 sie 2021, 15:48

Przede wszystkim warto zaznaczyć, że koszty założenia instalacji fotowoltaicznej są zdecydowanie wyższe niż kolektorów słonecznych. W dużym skrócie, kolektory słoneczne mogą służyć jedynie do podgrzewania ciepłej wody użytkowej i to sezonowo. Panele fotowoltaiczne natomiast działają cały rok i jako urządzenia produkujące energię elektryczną, mają zdecydowanie szersze zastosowanie.

budowlanka23
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 01 maja 2022, 17:51
Re: Solary czy fotowoltaika

autor: budowlanka23 » 26 maja 2022, 0:09

Polecam panele fotowoltaiczne. Może i dużo kosztują, ale na prawdę są tego warte i na przełomie kilku najbliższych lat koszty instalacji się nam zwrócą, a wtedy już będzie czysty zysk.


Wróć do „Instalacje fotowoltaiczne i panele słoneczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

Gotowe projekty domów