Jaki piec dwufunkcyjny do 60m2?

Opinie techniczne budynków i budowli, odbiory robót w imieniu Inwestora, Doradztwo techniczne, Nadzory inwestorskie, optymalizacja kosztów budowy.
Awatar użytkownika
rude_dude234
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 88
Rejestracja: 09 lip 2017, 10:41
Kontaktowanie:
Jaki piec dwufunkcyjny do 60m2?

autor: rude_dude234 » 11 sty 2021, 10:38

Cześć,

pisałem już w innym poście, że niedawno się przeprowadziłem do nowego mieszkania. Okazało się, że piec gazowy jest do wymiany i muszę to zrobić jeszcze w tym sezonie grzewczym. Zastanawiam się, jaki piec gazowy/dwufunkcyjny kupić do mieszkania 60m2 - 4 kaloryfery, mieszkanie ocieplone, wysoki sufit - 3,4 m.

Czytałem na blogu, że danych trzeba trochę więcej: https://polskiebudowlane.pl/portal/jaki-junkers-do-mieszkania/
Obrazek

ale co mam zrobić, jak zbiorę te dane? Czy mogę sam wybrać taki piec czy lepiej się słuchać specjalistów?

Mam tu rury miedziane, które są głośne - cały czas pykają i doprowadza mnie to do szału. Do tego, jak naleje więcej wody do wanny, to grzejniki zaczynają "krzyczeć". Czy lepiej wymienić rury na plastikowe czy da się zrobić coś z tymi miedzianymi, które już mam?

Dzięki za rady!

Awatar użytkownika
Andrew76
Aktywny
Aktywny
Posty: 163
Rejestracja: 08 gru 2016, 11:53
Kontaktowanie:
Re: Jaki piec dwufunkcyjny do 60m2?

autor: Andrew76 » 11 sty 2021, 10:41

Mnie się zdaje, że jak spiszesz te wszystkie dane, które są podane w tym artykule, to sam będziesz mógł wybrać odpowiednie ogrzewanie. W sumie chyba niektórych danych sam możesz nie zebrać...

Awatar użytkownika
rude_dude234
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 88
Rejestracja: 09 lip 2017, 10:41
Kontaktowanie:
Re: Jaki piec dwufunkcyjny do 60m2?

autor: rude_dude234 » 11 sty 2021, 10:46

rok budowy znam
rodzaj materiału wykonania - tu gorzej
wymiary mieszkania mogę obliczyć
wysokość - 3,5m
ilość poziomów - 1
grubość ścian - tu będę miał problem z oznaczeniem jaka jest grubość ścian, a jaka elewacji
czy ściany są izolowane - tak, ale nie wiem jakim materiałem
rodzaj i liczba okien - 4 wielkie okna plastikowe, balkonu brak
drzwi zewnętrzne - nie wiem jak określić ich rodzaj
nie wiem czy sąsiedzi mają mieszkania ogrzewane, raczej elewację, tak jak ma
temperatura w mieszkaniu zimą - trudno powiedzieć, to pierwsze miesiąca
rodzaj wentylacji - nie wiem jak określić
główne źródło ciepła - piec dwufunkcyjny


Wróć do „Ekspertyzy budowlane i opinie techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości

Gotowe projekty domów