Pukanie w ścianie lub suficie

Opinie techniczne budynków i budowli, odbiory robót w imieniu Inwestora, Doradztwo techniczne, Nadzory inwestorskie, optymalizacja kosztów budowy.
CiekawskiPan
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 11 sty 2021, 0:36
Pukanie w ścianie lub suficie

autor: CiekawskiPan » 11 sty 2021, 0:49

Witam.
Od ponad miesiąca mam pewien problem z uciążliwymi dźwiękami w mieszkaniu.

Otóż najczęściej późnym wieczorem zaczyna się pukanie. Jest ono nieregularne, dosyć głośne (wybudza ze snu, nie pozwala zasnąć), raz jedno stuknięcie raz kilka. Czasami się wydaje, że brzmi jak uderzenie kauczuka o panele (choć kauczuk odbija się więcej niż raz).

Niestety ciężko zlokalizować skąd ono dochodzi z racji fatalnej akustyki w mieszkaniu. Wydaje się, że idzie z góry choć pewności nie mam.

Byłem u sąsiada z dołu i również to słyszy, jednak znacznie wytłumione, trzeba się wsłuchać. Sąsiad z góry również słyszy na tej samej zasadzie. U mnie najgłośniej. Z boku nie słyszą nic (ale tu pewności nie mam).

Odgłosy zaczynają się około godziny 21.00 i potrafią trwać przez całą noc (dlatego wątpię, że to sąsiad) lub skończyć się np. o godzinie 1-2 w nocy. Bywały dni, że słychać było już w ciągu dnia (chociaż rzadko).

Moje pytania to:
- co to może być
- jak to zlokalizować
- czy spółdzielnia może się tym zająć
- miał ktoś podobne doświadczenia

Pozdrawiam

Wróć do „Ekspertyzy budowlane i opinie techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości

Gotowe projekty domów