Czy mogę postawić taką konstrukcję?

Jak nie zginąć w gąszczu przepisów i co zrobić, by podejmowane przez nas prace były wykonane zgodnie z przepisami? Niedopełnienie przepisów prawa budowlanego może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli zastanawiasz się na jakie prace potrzebne jest pozwolenia na budowę, jak je uzyskać, jakie wymagania formalne trzeba spełnić ? tu znajdziesz pomoc.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

rafalmar
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 04 sty 2021, 18:26
Czy mogę postawić taką konstrukcję?

autor: rafalmar » 04 sty 2021, 18:35

Witam wszystkich. Potrzebuje pomocy. Mam działkę o powierzchni 1000m2.to jest fragment na dużej działce o łącznej powierzchni 12000m2. Działka jest wynajęta. Potrzebuje postawić garaż blaszany taki jak na zdjęciu. Powierzchnia garażu 30m2. Nie chce tam parkować samochodów tylko mieć magazyn. Do tego potrzebuje zrobić takie zadaszenie jak obok. W przyszłości ta wiata musi być zasłaniana jakimś płótnem żebym mógł nagrzać w środku. Pytanie brzmi:

Czy według przepisów mogę postawić taka wiatę bez pozwolenia a jak tak to do jakie max. powierzchni?
Czy muszę to zgłaszać?
Czy musze zachować jakieś odległości od granicy?
Czy zamiast tej wiaty mógłbym ewentualnie postawić drugi garaż blaszany o powierzchni 15m2?

Dziękuję za odpowiedz
Załączniki
Garaz.jpg

KamilSa
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 05 wrz 2019, 21:30
Re: Czy mogę postawić taką konstrukcję?

autor: KamilSa » 01 lut 2021, 0:37

Zawsze można rozważyć taką opcję, ale należy zastanowić się nad skorzystaniem z usług firmy, która zajmuje się projektowaniem tego typu przestrzeni magazynowej poprzez zamieszczenie odpowiednich regałów.


Wróć do „Prawo budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Omgili [Crawler] i 58 gości

Gotowe projekty domów