Fotowoltaika

Fotowoltaika w domu to instalacja składająca się z paneli słonecznych, falownika i odpowiedniego okablowania. Instalacja fotowoltaiczna pozwala wykorzystać energię słoneczną jako nieograniczone źródło zasilania. Panele słoneczne to połączone ogniwa fotowoltaiczne, które produkują energię elektryczną. Dowiedz się czy warto inwestować w fotowoltaikę i jak starać się o dofinansowanie do niej. Poznaj plusy i minusy wykorzystania energii słonecznej jako odnawialnego źródła energii.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

filip_now
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 27 sie 2020, 15:08
Re: Fotowoltaika

autor: filip_now » 27 sie 2020, 15:14

Ja jestem z Warszawy i ciągle wyskakuje w googlach Twoja Energia. Zna ktoś? Korzystaliście?

leonem
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 27 sie 2020, 15:25
Re: Fotowoltaika

autor: leonem » 27 sie 2020, 15:32

w warszawie masz mnóstwo wykonawców, tak więc wybór ciężki. Do tego połowa ledwo wie co robi, ale walą w reklamy jak tylko mogą. U mnie szwagier korzystał z dotacji warszawskiej z nimi: twoja energia. No i wszystko super, zrobili jak trzeba no i trochę ponad roku faktycznie widać różnice w rachunkach. Ja się szykuję do pompy ciepła, ale to inny temat.

filip_now
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 27 sie 2020, 15:08
Re: Fotowoltaika

autor: filip_now » 27 sie 2020, 15:49

leonem pisze:w warszawie masz mnóstwo wykonawców, tak więc wybór ciężki. Do tego połowa ledwo wie co robi, ale walą w reklamy jak tylko mogą. U mnie szwagier korzystał z dotacji warszawskiej z nimi: twoja energia. No i wszystko super, zrobili jak trzeba no i trochę ponad roku faktycznie widać różnice w rachunkach. Ja się szykuję do pompy ciepła, ale to inny temat.



Super, dzięki. No biorę ich mocno pod uwagę. A ten szwagier to dotacje załatwiał sam czy pomagali mu z twojej energii? Ja jestem zielony troche w tych sprawach.. :mrgreen:

leonem
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 27 sie 2020, 15:25
Re: Fotowoltaika

autor: leonem » 27 sie 2020, 16:24

Wszystko Ci mówią krok po kroku, tak więc możesz być kompletnie zielony :)

Tomek320
Aktywny
Aktywny
Posty: 170
Rejestracja: 13 lip 2017, 14:44
Re: Fotowoltaika

autor: Tomek320 » 31 sie 2020, 20:10

U mnie fotowoltaikę w Działdowie montowała ta firma OZE projekt i jestem z nich bardzo zadowolony. Polecam!

Dragons
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 18 wrz 2020, 9:39
Re: Fotowoltaika

autor: Dragons » 18 wrz 2020, 9:44

Ja polecam Maxcom Eco energy - finansowo to atrakcyjna oferta i oferują duże wsparcie przy montazu i użytkowaniu.

papajeho
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 14 wrz 2020, 13:32
Re: Fotowoltaika

autor: papajeho » 21 wrz 2020, 11:27

a jak z instalacjami fotowoltaicznymi? znalazłem firmę erasun, ale może ktoś zna coś jeszcze godnego polecenia?

Marikaaaaaaa
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 10 lut 2020, 16:21
Re: Fotowoltaika

autor: Marikaaaaaaa » 22 wrz 2020, 11:12

papajeho pisze:a jak z instalacjami fotowoltaicznymi? znalazłem firmę erasun, ale może ktoś zna

U mnie montował Sunfeel Energy zdecydowałam się na nich bo u sąsiada też robili i polecał. Ja również jestem zadowolona.

donleos33
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 24 wrz 2020, 15:21
Re: Fotowoltaika

autor: donleos33 » 24 wrz 2020, 15:42

Fotowoltaika dla firm polecam Ci firme asenergy.

LeeMonday
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 35
Rejestracja: 09 mar 2011, 11:00
Re: Fotowoltaika

autor: LeeMonday » 29 wrz 2020, 17:54

Firma PGM Fotowoltaika moim zdaniem zasługuje w pełni na polecenie. U nas montowali instalację i muszę powiedzieć, że są super solidni, mają dużą wiedzę w tym temacie i potrafią doradzić. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z nimi.

Witwicki
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 29 wrz 2020, 20:13
Re: Fotowoltaika

autor: Witwicki » 29 wrz 2020, 20:17

Wybór paneli fotowoltaicznych na rynku jest ogromny, fakt. My jednak zaufaliśmy marce Infrashop jako pierwsi zajęli się dystrybucją paneli u nas w kraju więc pewniak. Panele najlepszych marek, z certyfikatami.

smichalek
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 553
Rejestracja: 24 paź 2017, 9:58
Re: Fotowoltaika

autor: smichalek » 29 gru 2020, 10:33

Już to wspominałem. Nie cena ma znaczenie, tylko jakość zestawu. Polecam korzystanie z porównywarki Ekofachowcy, ale nie po to, żeby znaleźć jak najtaniej. To ma być po prostu coś solidnego, jakościowego - instalacja na lata. Polecam poczytać o tym, które marki mają najlepsze podzespoły, długą gwarancję i na to podstawić.

sochaarek
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 41
Rejestracja: 26 paź 2020, 8:38
Re: Fotowoltaika

autor: sochaarek » 29 gru 2020, 14:50

Ode mnie mogę polecić SolarCity PV. Firma, która ma naprawdę duże doświadczenie, działa bardzo prężenie i dla nie jeśli chodzi o rozmowę o instalacjach to od nich najwięcej się dowiedziałem i dlatego też z ich oferty skorzystałem jeśli chodzi o przygotowanie takiej instalacji. Na tą chwilę po roku, nie ma zarzutów, wszystko działa jak należy.

Kasprowicz
Aktywny
Aktywny
Posty: 160
Rejestracja: 23 wrz 2020, 12:20
Re: Fotowoltaika

autor: Kasprowicz » 12 sty 2021, 8:39

U mnie instalację robiła firma Green Motion z polecenia tych co budowali dom, ogólnie jestem zadowolony, dobrali odpowiednio parametry. Tak w ogóle byłem na taką instalację od początku nastawiony więc kwestią było tylko znalezienie wykonawcy, który będzie w stanie to dobrze zrobić.

edward321
Aktywny
Aktywny
Posty: 112
Rejestracja: 28 maja 2015, 11:30
Re: Fotowoltaika

autor: edward321 » 15 cze 2022, 12:35

Ta oferta jaką przygotowuje Solarna polska wypada świetnie. Można liczyć na ich doświadczenie i dobre podejście do klienta, poza tym instalacje na częściach od sprawdzonych producentów, za to wielki plus.
edo


Wróć do „Instalacje fotowoltaiczne i panele słoneczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

Gotowe projekty domów