Brama garażowa

Dobrze dobrana brama garażowa to wygoda i bezpieczeństwo. Jeśli zastanawiasz się jaki model wybrać, jak zamontować bramę, jaki wybrać napęd, szukasz bramy w dobrej cenie, albo określonym kolorze ? zapraszamy do tego działu.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

wazer
Aktywny
Aktywny
Posty: 189
Rejestracja: 10 kwie 2015, 6:09
Re: Brama garażowa

autor: wazer » 28 gru 2020, 9:55

My zdecydowaliśmy się na zamówienie bramy w lokalnej firmie. Porównaliśmy sobie ceny oraz parametry oraz opcja wydała nam się najbardizej okazyjna.
Jeśli ktoś jest z Lublina, polecam kontakt z firmą Acero. W ofercie maja porzadnej jakości bramy garażowe.

flip76
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 31 mar 2021, 8:28
Re: Brama garażowa

autor: flip76 » 31 mar 2021, 9:59

Jak brama garażowa to tylko Hormann. Elegancka brama garażowa z cichym i niezawodnym działaniem. Wybrałem segmentową do swojego garażu w złotym dębie z napędem. Lokalna firma godna polecenia - Rosinpol w Zblewie, w okolicy Starogardu Gdańskiego. Wszystko bez problemu kupno wraz z montażem, który był przeprowadzony profesjonalnie w sumie nic dziwnego, ponieważ jest to certyfikowany partner Hormann'a :P POLECAM!

Frankin
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 21 paź 2020, 12:17
Re: Brama garażowa

autor: Frankin » 09 kwie 2021, 6:04

Do bramy garażowej warto dobrać odpowiedni napęd. Mogę polecić tu BFT Tiziano, działa szybko, nie ma z nim problemów, a przy tym jest jeszcze cichy.

manion
Aktywny
Aktywny
Posty: 151
Rejestracja: 11 lut 2019, 1:37
Re: Brama garażowa

autor: manion » 17 lip 2021, 21:26

Jeśli chodzi o porządny montaż bramy garażowej to w Sulejówku zgłoście się do firmy Profix-Budownictwo. Ich specjaliści solidnie i szybko uwiną się z montażem i nie zażyczą sobie ceny z kosmosu. Ja jestem zadowolony, że na tę firmę trafiłem, montowali mi też okna i drzwi.

cleopatraaa
Aktywny
Aktywny
Posty: 114
Rejestracja: 02 lis 2016, 12:10
Re: Brama garażowa

autor: cleopatraaa » 13 gru 2021, 19:14

Ja jestem zadowolona z bramy garażowe Belado, zamawiana w Oknoplast. System działa dobrze i brama przy tym jest szczelna.

Awatar użytkownika
martan
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 490
Rejestracja: 19 mar 2015, 9:21
Re: Brama garażowa

autor: martan » 28 lut 2022, 7:27

Długo zastanawialismy się nad bramą. Jak budowaliśmy dom kalkulowaliśmy wszystkie koszta i oszczędzaliśmy na tym na czym mogliśmy. Brame jednak wstawiliśmy porządną bo jest to element, który używa się codziennie. Mamy bramę firmy Wiśniowski. segmentową. Super sprawa, zdecydowanie lepsza wg mnie niz roletowa, jaką użytkuje moja siostra ( nie zrozum mnie źle bo roletowa również jest dobra ale segmentowa jest moim zdaniem zdaniem wygodniejsza). Z lewej i prawej strony potrzebuje po 10cm od góry 20cm, ma niewielką grubość.
Jeśli masz garaż na dwa auta polecam jedną wiekszą bramę. Automatyka do dwóch bram jest droga, poza tym estetycznie lepiej moim zdaniem prezentuje się jedna brama niż dwie ze słupkiem pośrodku.
http://www.forumbudowlane.pl/

szymek33
Aktywny
Aktywny
Posty: 135
Rejestracja: 05 lis 2016, 9:46
Re: Brama garażowa

autor: szymek33 » 09 kwie 2022, 13:27

Jak montujecie bramę garażową to warto wybrać do niej dobre jakościowo siłowniki, tak by brama otwierała sie sprawnie, równomiernie i by działały one bezawaryjnie. My przy swojej bramie mamy siłowniki BFT model Ares - bardzo popularne, idealne do bram przesuwnych. Wielu instalatorów ma je w swoje ofercie, bo są niezawodne.

Awatar użytkownika
budek11
Aktywny
Aktywny
Posty: 261
Rejestracja: 27 kwie 2015, 16:30
Kontaktowanie:
Re: Brama garażowa

autor: budek11 » 24 maja 2022, 13:29

Zdecydowaliśmy się na bramę od firmy Hormann: https://oknaprim.pl/bramy-garazowe/ Którą kupowaliśmy tutaj
Konkretnie w systemie rollmatic.
Brama taka posiada specjalny zestaw ThermoFrame, który zapewnia termiczne oddzielenie ościeżnicy bramy od ściany budynku. Dzięki temu eliminujesz mostki termiczne co ma znaczenie, szczególnie jeśli garaż jest w bryle domu. Dzięki temu zachowane jest ciepło.

Wspominany zestaw składa się ze specjalnego profilu z tworzywa sztucznego oraz dodatkowych uszczelek. Profil ten oddziela ościeżnicę bramy od ścian garażu, no i dzięki temu nie wydostaje się z budynku ciepło.

Zwróć równeiż uwagę na to jakie doświadczenie mają montażyści bo od odpowiedniego montażu zależy jak bezie się sprawdzała brama
Ostatnio zmieniony 01 cze 2022, 7:02 przez budek11, łącznie zmieniany 1 raz.

marko19
Aktywny
Aktywny
Posty: 101
Rejestracja: 04 lip 2016, 22:15
Re: Brama garażowa

autor: marko19 » 24 maja 2022, 20:36

Ja się zastanawiam nad bramą garażową z Oknoplastu Dekedo. Mam okna tej firmy i jestem zadowolony, może z bramą będzie tak samo. Ma ktoś z Was może?

cleopatraaa
Aktywny
Aktywny
Posty: 114
Rejestracja: 02 lis 2016, 12:10
Re: Brama garażowa

autor: cleopatraaa » 25 maja 2022, 10:17

Hej, pisałam wyżej o bramie Belado. Też myślałam o Dekedo, ale Belado odpowiadała nam bardziej. System działa, jak należy, brama jest szczelna i solidna. U nas brama jest na dwa stanowiska więc dość szeroka i wszystko dobrze, nic się nie odkształca. Tak na prawdę wygląda, jak nowa. Zdecydowaliśmy się na dodatkowe zabezpieczenie przed włamaniem i polecam Ci rozważyć tą opcję.

marko19
Aktywny
Aktywny
Posty: 101
Rejestracja: 04 lip 2016, 22:15
Re: Brama garażowa

autor: marko19 » 27 maja 2022, 17:49

Dziękuję za poradę :) U nas też będą dwa stanowiska więc brama musi być trochę większa i nie chcę tracić na szczelności. Okej to wezmę też pod uwagę to zabezpieczenie.

Mikolaj11
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 47
Rejestracja: 13 wrz 2017, 7:00
Re: Brama garażowa

autor: Mikolaj11 » 27 cze 2022, 18:13

u mnie brama do garażu z automatyką z BTF. Monotwana ok 2 lat temu. Działa bez awarii i usterek. Nic złego się nie dzieje.
Centralę programowałem sam. Wszystko dobrze wygląda.

Klaudiaa
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 51
Rejestracja: 06 sie 2020, 8:26
Re: Brama garażowa

autor: Klaudiaa » 17 lis 2022, 11:26

Z mojego doświadczenia, mogę serdecznie polecić bramy od Polbram Steel Group. Wysoka jakość za niską cenę. Uważam, że warto.

raku
Aktywny
Aktywny
Posty: 118
Rejestracja: 08 mar 2016, 11:18
Re: Brama garażowa

autor: raku » 26 lis 2022, 12:24

U mnie na pewno z tego co fachowcy mówili sprawdzi się unitherm wiśniowski ze względu na bardzo dobre parametry termoizolacyjne jakie ma ta brama

Ellcomendante
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 30 lip 2023, 8:07
Re: Brama garażowa

autor: Ellcomendante » 30 lip 2023, 8:37

Przed wyborem bram rolowanych i segmentowych na swoje hale, pisalem do wielu firm. Mój wybór padł kilka lat temu na firme SECTOR - Zakład Usług Technicznych z Bytomia. Chłopaki wiedzą co robią i potrafią doradzić, a także cały proces zamawiania bramy przebiega płynnie i nie trzeba prosić się o montaż bramy czy o samą brame.
Polecam firme z całego serca - jak ktoś szuka bramy to warto napisać do nich.


Wróć do „Bramy garażowe ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

Gotowe projekty domów