Kocioł gazowy Brava Slim he 25t

Dowiedz się wszystkiego o instalacjach gazowych, które zagwarantują Ci bezpieczne i przyjazne mieszkanie. Wybierz odpowiedni piec gazowy - funkcjonalny i praktyczny.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

syllukwik
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 16 gru 2020, 12:37
Kocioł gazowy Brava Slim he 25t

autor: syllukwik » 16 gru 2020, 13:01

Witam.
Panowie otóż mam problem z piecem gazowym.
Model brava slim he 25t jednofunkcyjny z zaworem przełączjacym do CWU z buforem 80l. Dom ok 200m2 nowe okna trochę ocieplony rok budowy 1960.
Mam taki problem. Od dwóch miesięcy posiadam ten o to piec po wymianie z pieca węglowego.
W instalacji zostały stare piony, wymieniono na nowe aluminiowe grzejniki wraz z termostatami parter i piętro 15 sztuk. ok. 200żeber.
Otóż zamontowane mam sprzeglo hydrauliczne a za sprzęgłem dodatkowo pompę obiegową. Kiedy na piecu mam ustawioną temp ok 50' to za sprzęgłem na grzejniki osiagam ledwo 38'.
Nie umiem dogrzać mieszkania. Przy takiej nastawie za ostatni miesiąc za gaz rachunek 800zl. To chyba lekka przesada. Przecież nie będę grzał 60' na piecu bo się nie wypłacę, a piec gazowy najlepszą sprawność osiąga przy niższej temp.
Najpierw miałem wymiennik płytowy bo instalacja była otwarta z naczyniem wyrówanwczym. Potem gdy to nie grzało zrobiłem instalacje zamkniętą ze sprzęgłem. Ale dalej to nie grzeje tak jak powinno.
Czy w ogóle musi być zamontowane sprzęgło?
Ciśnienie na piecu 1,5 a za sprzęgłem i pompą obiegową 2,2.
Co jest nie tak ???
Pomóżcie.

Wróć do „Instalacje gazowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

Gotowe projekty domów