ściana działowa płyta GK

Szukasz odpowiedniego materiału na ściany swojego domu? Nie wiesz jakie materiały będą odpowiednie do ich wzniesienia i wykończenia? Jakie trzeba ponieść koszty wynajęcia ekipy remontowej? Tutaj znajdziesz odpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

enussss
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 17 lut 2018, 10:41
ściana działowa płyta GK

autor: enussss » 17 lut 2018, 10:58

Witam jako nowy użytkownik :) A więc tak: Będe stawiać ściankę działową między kuchnia a łazienką w starej kamienicy, strop drewniany na legarach i mam pare pytań a więc jako że od strony kuchni na tej ścianie będą wisiały szafki kuchenne ścianka musi mieć duża nośność. Mój plan na ścianke jest taki, jak coś to poprawcie mnie i powiedzcie czy to wytrzyma:) Profile CW i UW 7,5cm między profilami UW taśma akustyczna. Profile pionowe CW co 60cm. Od strony łazienki dwie warstwy zielonej płyty GK, gdyż będą tam na całej wysokości kafelki. Aby Powiesić szafki od strony kuchni, zamierzam wstawić profil CW poprzeczny( czy stalowy UW ?) w miejscu gdzię będzię mocowana Szafki. wkręty w pierwszej warstwie GK max co 75 cm, w drugiej warstwie max co 25cm. Teraz mam pare pytań:
1. Czy od strony kuchni też dać dwie warstwy płyty GK 12mm? Czy jedna warstwa spokojnie starczy ?
2. Na suficie mam stary Tynk na trzcinie o grubości ok 1cm. Nie zbijałem tego gdyż sufit będzie potem podwieszany. Czy podczas montażu profilu poziomego UW mam zbić w tym miejscu sufit i przykręcić go do desek ?
3. Czy zamiast profili 7,5 moge zastosować profil 5? w środku tej ścianki będzie tylko instalacja do kaloryfera od strony łazienki i instalacja elektryczna.
4. czy 60 cm między profilami CW wystarczy ? czy zagięścić profile cw i dać je co 30cm?

e-Rzecznik Śnieżka
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1227
Rejestracja: 25 maja 2012, 8:26
Kontaktowanie:
Re: ściana działowa płyta GK

autor: e-Rzecznik Śnieżka » 28 lut 2018, 12:02

Szanowny Panie,
Montaż szafek kuchennych na ściance wykonanej z płyty GK jest dość ryzykowny. Decydując się na takie rozwiązanie, trzeba zachować szczególną ostrożność, a więc zastosować szerokie profile, dobre mocowanie profili do podłoża, podwójne płytowanie. Warto również wykorzystać specjalną szynę do montażu szafek kuchennych (jednocześnie pamiętając, aby tych szafek mocno nie obciążać). Odpowiadając po kolei na Pana pytania:

1. Tak – podwójne płytowanie wzmocni ścianę.
2. Skucie kawałka tynku jest dobrym rozwiązaniem. Profil będzie stabilniej przymocowany do podłoża.
3. Rekomenduję wykorzystanie grubszych profili.
4. Rozmieszczenie profili co 60 centymetrów jest standardowym rozwiązaniem.

Proszę również pamiętać o wykorzystaniu odpowiedniego gruntu, np. ACRYL-PUTZ® GP 40 oraz specjalnej masy do beztaśmowego spoinowania płyt GK – ACRYL-PUTZ® MS 30 – dzięki tej masie uniknie Pan pękania płyt.

Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik FFiL Śnieżka

Merdenis
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 05 mar 2018, 12:28
Re: ściana działowa płyta GK

autor: Merdenis » 05 mar 2018, 12:30

Ja polecam do tego celu płytę komórkową. Mam z takiego materiału u siebie i jestem zadowolony.

MarkoPollo
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 15 lis 2020, 20:37
Re: ściana działowa płyta GK

autor: MarkoPollo » 15 gru 2020, 15:58

Odszedłem jakiś czas temu od GK w stronę MPB. Obróbka bardzo łatwa i warto spróbować bo jest zdecydowanie masywniejsza od g-k. Polecam sprawdzić stronę producenta, jest tam więcej informacji technicznych.


Wróć do „Ściany”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości

Gotowe projekty domów