Jakie ogrzewanie elektryczne wybrać do mieszkania

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: jakie ogrzewanie elektryczne wybrać do mieszkania

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 06 sie 2018, 9:58

tergetol pisze:Enterbaum w końcu napisał coś mądrego. Ale prawda nadal jest jedna. Wyczytać w internecie można różne farmazony a dopóki człowiek nie przekona się organoleptycznie jaką metodę ogrzewania wybrać to czytając bzdury w necie może sobie tylko zaszkodzić. Wniosek z tych sieciowych popłuczyn jest jeden. PRZY WYBORZE INSTALACJI GRZEWCZEJ, ŻĄDAJ OD SPRZEDAWCY GWARANCJI NA PIŚMIE ŻE TO BĘDZIE DZIAŁAĆ TAK JAK CIĘ ZAPEWNIA HANDLARZ PRZY ZAKUPIE!!!!!!
Papier będzie podstawą do walki w sądzie gdy wyjdzie na jaw że jak 90 procent ludzi zostałeś zrobiony w chuya przez ładnego pana sprzedawcę z fryzurką na samuraja i brodą drwala który w dupiu był i gunwo widział.
Zgadzam się z Panem, ponieważ mam prawie 30 lat doświadczenia z elektrycznym ogrzewaniem, dlatego uznaje tylko najbardziej komfortowe instalacje. A ponieważ w starych domach poprawnie wykonana instalacja zapewnia komfort cały rok zużywając do 30kWh/m2 (20-ogrzewanie-10 chłodzenie) to łatwo można rozpoznać dyletanta od fachowca.
Sprzedaję folie i grzejniki IR od 1990 r. Sam użytkuję folie od 1989.
Ktoś ma większe doświadczenie? Warto się uczyć.
HVAC - najtańszy komfort.

szari
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2148
Rejestracja: 05 wrz 2013, 9:15
Re: jakie ogrzewanie elektryczne wybrać do mieszkania

autor: szari » 06 sie 2018, 12:20

Ale Brzęczu oczywiście pod swoimi wyssanymi teoriami z palca się nie podpisze na spisanej umowie - bo raz prawie wylądował w sądzie z niezadowolonym inwestorem. Od tego czasu woli każdemu wciskać klimę z WM.
Tomasz_Brzeczkowski pisze:Przyczyną smogu w Polsce jest wentylacja grawitacyjna

olafka
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 50
Rejestracja: 12 cze 2018, 12:31
Re: jakie ogrzewanie elektryczne wybrać do mieszkania

autor: olafka » 13 wrz 2018, 11:16

Wybór odpowiedniego ogrzewania domu, moze być bardzo dużym wyzwaniem. Lepiej poszukać najwygodniejszej i najbardziej oszczędnej opcji. Braliście pod uwagę ogrzewanie nadmuchowe? Ja dopiero niedawno dowiedziałem się o takim rozwiązaniu. Teraz takie ogrzewanie nie jest drogie a przy okazji bardzo wygodne. Nie musisz martwić się o opał.

ponelli
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 18 maja 2019, 10:46
Re: jakie ogrzewanie elektryczne wybrać do mieszkania

autor: ponelli » 03 gru 2020, 22:16

U nas właśnie tez zamontowalismy panele na podczerwień marki Oxyly,. Na prawdę skuteczne są, rozwiązanie godne polecenia. Wygoda bo palić nie trzeba, można je sterować nawet smartfonem. Super ogrzewają, ekologicznie jest. Super jak dla mnie

JakubSledz
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 36
Rejestracja: 27 kwie 2018, 11:24
Re: jakie ogrzewanie elektryczne wybrać do mieszkania

autor: JakubSledz » 03 gru 2020, 22:33

Panowie, ale po co te wycieczki personalne? :lol:

SiwiecNikola
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 09 gru 2020, 12:36
Re: jakie ogrzewanie elektryczne wybrać do mieszkania

autor: SiwiecNikola » 09 gru 2020, 13:26

Ja ogrzałam drewniany domek letniskowy foliami grzewczymi. W czasach pandemii i nie tylko marzyłam o '' wakacjach ''. Dużo czytałam i dowiadywałam się u znajomych i oczywiście na różnych forach. Folie kupiłam w Heat at home. Jako, że w ogóle się nie znam poprosiłam również o montaż. Ogólnie jestem zadowolona. Duży plus za porządek po robocie :)

karolinaiwanska
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 53
Rejestracja: 12 sie 2019, 12:44
Re: jakie ogrzewanie elektryczne wybrać do mieszkania

autor: karolinaiwanska » 09 gru 2020, 15:32

U nas panele na podczerwień od Eco Partner. Producent z pod Poznania. Całkiem dobrze sobie dają radę i komfort cieplny bardzo fajny. Najlepsze to własnie ta "bezobsługowość" takiego rozwiązania. Brak faktycznego komina, kotłowni, to moim zdaniem same zalety i spora oszczędność na etapie planowania domu.

brylewicz
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 45
Rejestracja: 25 lut 2021, 20:14
Re: jakie ogrzewanie elektryczne wybrać do mieszkania

autor: brylewicz » 29 cze 2021, 8:59

Najlepiej to chyba właśnie panele na podczerwień. Polecam infrared doradza na pewno, jako pierwsi zaczeli sprzedawac panele najlepszych marek w Polsce

karolinaiwanska
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 53
Rejestracja: 12 sie 2019, 12:44
Re: jakie ogrzewanie elektryczne wybrać do mieszkania

autor: karolinaiwanska » 29 cze 2021, 18:30

Brylewicz pisałam o tym wyżej. Eco Partner o którym piszę to producent takich systemów, paneli na podczerwień. Moim zdaniem to lepsze rozwiązanie niz zakup w sklepie, bo panele będą dopasowane do potrzeb inwestora. A w sklepie dostaniemy to, co mają. No i oczywiście, moim zdaniem, producent lepiej dopasuje pod nas swoje rozwiązanie. I da lepszą cenę niż pośrednik.

malkontentis
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 04 maja 2019, 16:14
Re: jakie ogrzewanie elektryczne wybrać do mieszkania

autor: malkontentis » 03 sie 2021, 16:57

Uważam, że każdy typ ogrzewania ma swoje wady i zalety. Ogrzewanie gazowe jest bezobsługowe, ale strasznie drogie (przynajmniej na Śląsku), natomiast elektryczne dobrze sprawdza się w niedużych mieszkaniach. Przyznam szczerze, że sporo informacji w tej materii, znajdziesz na blogu tej firmy: [MGProjekt]. Posiadają mnóstwo rzeczowej treści, a do tego są kompetentni, ponieważ zajmują się tematem od podszewki. Powinieneś znaleźć tam odpowiedzi na nurtujące cię pytania.

kosier
Początkujący
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 17 cze 2021, 12:17
Re: jakie ogrzewanie elektryczne wybrać do mieszkania

autor: kosier » 17 wrz 2021, 13:58

I gaz i prąd na pewno pójdą do góry. Gaz już poszedł. Prąd ma ten plus, że możemy w pewien sposób zmniejszyć jego koszta poprzez panele PV. Pewnie z takimi systemami jak podczerwień, będzie to dobrze działać?

tureqt0
Aktywny
Aktywny
Posty: 137
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:46
Re: jakie ogrzewanie elektryczne wybrać do mieszkania

autor: tureqt0 » 20 wrz 2021, 14:33

kosier pisze:I gaz i prąd na pewno pójdą do góry. Gaz już poszedł. Prąd ma ten plus, że możemy w pewien sposób zmniejszyć jego koszta poprzez panele PV. Pewnie z takimi systemami jak podczerwień, będzie to dobrze działać?


No panele PV dadzą Ci, na obecnych warunkach, jakieś 80% oszczędności. Więc jak pójdziesz w ogrzewanie elektryczne, to tyle zyskasz. Podczerwień jest bardzo wygodna w użytkowaniu. Fajnie się sprawdza i ma fajny komfort cieplny. Poczytaj tutaj: najtanszeogrzewanie.pl Całkiem fajnie o takim ogrzewaniu piszą. W końcu to producent.

kosier
Początkujący
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 17 cze 2021, 12:17
Re: jakie ogrzewanie elektryczne wybrać do mieszkania

autor: kosier » 22 wrz 2021, 13:24

tureqt0 pisze:
kosier pisze:I gaz i prąd na pewno pójdą do góry. Gaz już poszedł. Prąd ma ten plus, że możemy w pewien sposób zmniejszyć jego koszta poprzez panele PV. Pewnie z takimi systemami jak podczerwień, będzie to dobrze działać?


No panele PV dadzą Ci, na obecnych warunkach, jakieś 80% oszczędności. Więc jak pójdziesz w ogrzewanie elektryczne, to tyle zyskasz. Podczerwień jest bardzo wygodna w użytkowaniu. Fajnie się sprawdza i ma fajny komfort cieplny. Poczytaj tutaj: najtanszeogrzewanie.pl Całkiem fajnie o takim ogrzewaniu piszą. W końcu to producent.


Dziękuję za informację. Poczytam. Tez mam zdanie, że ogrzewając prądem można zaoszczędzić. Można dodać panele. Przy gazie nic nie zmienimy. W tych panelach Eco Partner fajne jest to, że one są montowane na suficie jak widzę. Ciekawa koncepcja.

bochacka
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 23 wrz 2021, 21:10
Re: jakie ogrzewanie elektryczne wybrać do mieszkania

autor: bochacka » 26 wrz 2021, 21:03

U nas w końcu padło na panele na podczerwień, najkorzystniej. Mamy panele Infrared polskiej marki Oxyly. Sprawdzają się

Jacunia
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 23 maja 2021, 18:39
Re: jakie ogrzewanie elektryczne wybrać do mieszkania

autor: Jacunia » 07 paź 2021, 13:49

bochacka pisze:U nas w końcu padło na panele na podczerwień, najkorzystniej. Mamy panele Infrared polskiej marki Oxyly. Sprawdzają się

Fajnie że panele się sprawdzają ale nie bardzo wiem dlaczego ludzie to montują jeśli robią jakiś remont. Jeżeli nie robią to ok. Wiertarka
podłączenie do gniazdka i działa. Jeżeli w grę wchodzi np. wymiana paneli można bez kucia wylewewek, montażu kotłów, pomp ciepła itp zainstalować folie grzewcze pod panele.Zajmuję się remontami i robiliśmy w kilku domach a nawet mieszkaniach z ogrzewaniem miejskim(dogrzanie poza sezonem). Remont zawsze był dla nas szybszy i podejrzewam że dla klienta dużo tańszy niż w przypadku np.pompy ciepła. Złych opinii klientów nigdy nie słyszałem przynajmniej od tych u których ponownie coś robimy, a koszta eksploatacji...? Jak to powiedział mi klient który przeszedł z gazu na folię. Panie to już było i na pewno nie wróci chyba że prąd 2 razy zdrożeje


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 152 gości

Gotowe projekty domów