Ozonowanie po remoncie

Wilgoć w domu to trudny, ale często spotykany przypadek, szczególnie w starszych budynkach. Jak się jej pozbyć? Co zrobić by mieszkać w suchym, zdrowym domu? Jakie są sposoby osuszania budynków i murów? W tym dziale znajdziesz podpowiedzi co robić, by pozbyć się wilgoci i jej skutków.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

kont77
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 49
Rejestracja: 12 mar 2018, 8:53
Ozonowanie po remoncie

autor: kont77 » 18 wrz 2020, 14:20

Czy jest sens ozonować mieszkanie po remoncie? Zmniejszy się ilość typowego zapachu remontowego i wilgoci czy nie, jak myślicie?

karolinaiwanska
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 53
Rejestracja: 12 sie 2019, 12:44
Re: Ozonowanie po remoncie

autor: karolinaiwanska » 20 wrz 2020, 11:12

Ozonować warto. Zawsze w ścianach, od wilgoci, może ci narosnąć jakiś grzyb czy pleśń. Z czasem może zniknie, a może nie. Z ozonowaniem masz po prostu pewność. Dobrze wykonana usługa, przez porządną firmę zapewni naprawdę dobry rezultat. Ozon jak jest dobrze rozprowadzony to wnika na kilka milimetrów wgłąb ściany i wszystko wybija.

Lena80
Aktywny
Aktywny
Posty: 120
Rejestracja: 09 lis 2016, 16:07
Re: Ozonowanie po remoncie

autor: Lena80 » 22 wrz 2020, 18:35

Jestem za ozonowaniem po remoncie, ale pod warunkiem, że wykonają je specjaliści i będzie ono wykonane perfekcyjnie. Niestety na naszym rynku z tym to różnie bywa o czym przekonałam się na własnej skórze.

kont77
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 49
Rejestracja: 12 mar 2018, 8:53
Re: Ozonowanie po remoncie

autor: kont77 » 24 wrz 2020, 10:39

Lena80 pisze:Jestem za ozonowaniem po remoncie, ale pod warunkiem, że wykonają je specjaliści i będzie ono wykonane perfekcyjnie. Niestety na naszym rynku z tym to różnie bywa o czym przekonałam się na własnej skórze.


To prawda. W firmie ozonowała nas firma Profesjonalne Ozonowanie i jeżeli się zdecyduje to wezmę ich. Mają wiedzę i umiejętności. Dla nich dom to mała powierzchnia, ale i takie robią.

karolinaiwanska
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 53
Rejestracja: 12 sie 2019, 12:44
Re: Ozonowanie po remoncie

autor: karolinaiwanska » 30 wrz 2020, 13:31

kont77 pisze:
Lena80 pisze:Jestem za ozonowaniem po remoncie, ale pod warunkiem, że wykonają je specjaliści i będzie ono wykonane perfekcyjnie. Niestety na naszym rynku z tym to różnie bywa o czym przekonałam się na własnej skórze.


To prawda. W firmie ozonowała nas firma Profesjonalne Ozonowanie i jeżeli się zdecyduje to wezmę ich. Mają wiedzę i umiejętności. Dla nich dom to mała powierzchnia, ale i takie robią.


Duża firma to dużo lepszy sprzęt :) Teraz zrobiła się trochę moda na takie usługi i sporo "Kowalskich" kupiło urządzenia z allegro i bez wiedzy ozonują. Warto jednak wybrac dużą firmę i o większej renomie. Wieksza pewność, że ozonowanie będzie dobrze zrobione. Prawidłowo. I da odpowiednie rezultaty. Bo czasami możemy się zdziwić ale ozonowanie najtańszym sprzetem nic nie daje. A raczej daje ale podwyższa nam ryzyko na jakąś chorobę w przyszłosci. Tak uważam.

kont77
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 49
Rejestracja: 12 mar 2018, 8:53
Re: Ozonowanie po remoncie

autor: kont77 » 05 paź 2020, 13:50

karolinaiwanska pisze:
kont77 pisze:
Lena80 pisze:Jestem za ozonowaniem po remoncie, ale pod warunkiem, że wykonają je specjaliści i będzie ono wykonane perfekcyjnie. Niestety na naszym rynku z tym to różnie bywa o czym przekonałam się na własnej skórze.


To prawda. W firmie ozonowała nas firma Profesjonalne Ozonowanie i jeżeli się zdecyduje to wezmę ich. Mają wiedzę i umiejętności. Dla nich dom to mała powierzchnia, ale i takie robią.


Duża firma to dużo lepszy sprzęt :) Teraz zrobiła się trochę moda na takie usługi i sporo "Kowalskich" kupiło urządzenia z allegro i bez wiedzy ozonują. Warto jednak wybrac dużą firmę i o większej renomie. Wieksza pewność, że ozonowanie będzie dobrze zrobione. Prawidłowo. I da odpowiednie rezultaty. Bo czasami możemy się zdziwić ale ozonowanie najtańszym sprzetem nic nie daje. A raczej daje ale podwyższa nam ryzyko na jakąś chorobę w przyszłosci. Tak uważam.


Wszystko racja. Teraz jest niestety ryzyko trafienia na takie firmy, co to robią, bo to jest modne. A ryzyko jest po naszej stronie, bo w końcu ryzykujemy własnym zdrowiem. Lepiej wybrać sprawdzoną i dużą firmę. Z doświadczeniem.

piolt
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 37
Rejestracja: 11 lut 2019, 21:30
Re: Ozonowanie po remoncie

autor: piolt » 06 paź 2020, 18:45

Zgadzam się z tym, co napisano wcześniej. Zdecydowanie lepiej do przeprowadzenia ozonowania zatrudnić firmę, która się na tym zna, a nie tą, która pojawiła się wraz z pandemią, bo niczego dobrego to nie zwiastuje.

Herman
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 08 paź 2020, 12:15
Re: Ozonowanie po remoncie

autor: Herman » 08 paź 2020, 12:27

Ozonowac można z tym, że tak jak wielu pisało wcześniej trzeba mieć dobrego fachowca i ozonowanie nie do końca rozwiąże problem wilgoci w domu bo sa rózne rodzaje wilgoci:
1. Kapilarne podciąganie wilgoci
2. Przecieki wody lub nieszczelności rur
3. Kondensacja
Można też ogarnąć pochłaniacz wilgoci i regulujemy powietrze w pomieszczeniu. Dobrać do rozmiaru pomieszczenia pójść w dobrą markę i będzie po problemie.
Pozdro

kolaaa
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 62
Rejestracja: 16 kwie 2016, 12:50
Re: Ozonowanie po remoncie

autor: kolaaa » 10 paź 2020, 20:11

Niestety, mam wrażenie, że podczas pandemii powstało multum firm oferujących usługi ozonowania. Nie ma w tym niczego złego. Warto byłoby jednak się upewnić, że firma, której powierzymy to zadanie zna się na rzeczy.

macek9221
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 42
Rejestracja: 20 lis 2018, 12:04
Re: Ozonowanie po remoncie

autor: macek9221 » 11 paź 2020, 17:13

kolaaa pisze:Niestety, mam wrażenie, że podczas pandemii powstało multum firm oferujących usługi ozonowania. Nie ma w tym niczego złego. Warto byłoby jednak się upewnić, że firma, której powierzymy to zadanie zna się na rzeczy.


Masz stuprocentową rację - wybór firmy specjalizującej się w ozonowaniu powinien zostać dokładnie przemyślany. Ja skorzystałem z usług firmy Profesjonalne Ozonowanie i z efektów współpracy jestem zadowolony. Ozonowanie bez najmniejszego problemu pozbyło się zapachów poremontowych, które do przyjemnych nie należą.

kont77
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 49
Rejestracja: 12 mar 2018, 8:53
Re: Ozonowanie po remoncie

autor: kont77 » 21 paź 2020, 9:52

macek9221 pisze:
kolaaa pisze:Niestety, mam wrażenie, że podczas pandemii powstało multum firm oferujących usługi ozonowania. Nie ma w tym niczego złego. Warto byłoby jednak się upewnić, że firma, której powierzymy to zadanie zna się na rzeczy.


Masz stuprocentową rację - wybór firmy specjalizującej się w ozonowaniu powinien zostać dokładnie przemyślany. Ja skorzystałem z usług firmy Profesjonalne Ozonowanie i z efektów współpracy jestem zadowolony. Ozonowanie bez najmniejszego problemu pozbyło się zapachów poremontowych, które do przyjemnych nie należą.


Dokładnie o to chodzi. Lepiej zaufać firmie która istniała przed tą całą sytuacją i robiła ozonowanie wtedy, gdy to nie była usługa "modna" tylko normalnie potrzebna. Jak widzę Profesjonalne Ozonowanie ma kilka lat doświadczenia i zajmuje się również dużymi obiektami, więc muszą posiadać wydajne maszyny do takich działań, a nie takie z allegro. To dla nich, moim zdaniem, plus.

karolinaiwanska
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 53
Rejestracja: 12 sie 2019, 12:44
Re: Ozonowanie po remoncie

autor: karolinaiwanska » 29 paź 2020, 15:38

kont77 pisze:
karolinaiwanska pisze:
Duża firma to dużo lepszy sprzęt :) Teraz zrobiła się trochę moda na takie usługi i sporo "Kowalskich" kupiło urządzenia z allegro i bez wiedzy ozonują. Warto jednak wybrac dużą firmę i o większej renomie. Wieksza pewność, że ozonowanie będzie dobrze zrobione. Prawidłowo. I da odpowiednie rezultaty. Bo czasami możemy się zdziwić ale ozonowanie najtańszym sprzetem nic nie daje. A raczej daje ale podwyższa nam ryzyko na jakąś chorobę w przyszłosci. Tak uważam.


Wszystko racja. Teraz jest niestety ryzyko trafienia na takie firmy, co to robią, bo to jest modne. A ryzyko jest po naszej stronie, bo w końcu ryzykujemy własnym zdrowiem. Lepiej wybrać sprawdzoną i dużą firmę. Z doświadczeniem.


Ostatnio widziałam usługę ozonowania mieszkań w firmie, która pierze dywany. Kupili sobie maszynkę na allegro albo olx i robią biznes. Wiedza? Z instrukcji. Nawet sami się nie zabezpieczają podczas ozonowania, a przecież sam ozon dla człowieka bywa szkodliwy. W odpowiednich dawkach. Chyba że te generowane dawki są tak mizerne że nie działają. Tylko to takie trochę naciąganie i krzywda dla ludzi zamawiających, bo mają przekonanie że pomieszczenie jest zdezynfekowane, a nie jest.

Motyllia
Początkujący
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 26 gru 2016, 17:58
Re: Ozonowanie po remoncie

autor: Motyllia » 23 lis 2020, 20:34

To prawda, należy być teraz bardzo uważnym aby nie natrafić na pseudo fachowców, którzy mogą wyrządzić więcej zniszczeń niż korzyści.

kont77
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 49
Rejestracja: 12 mar 2018, 8:53
Re: Ozonowanie po remoncie

autor: kont77 » 30 lis 2020, 15:22

karolinaiwanska pisze:
kont77 pisze:
karolinaiwanska pisze:
Duża firma to dużo lepszy sprzęt :) Teraz zrobiła się trochę moda na takie usługi i sporo "Kowalskich" kupiło urządzenia z allegro i bez wiedzy ozonują. Warto jednak wybrac dużą firmę i o większej renomie. Wieksza pewność, że ozonowanie będzie dobrze zrobione. Prawidłowo. I da odpowiednie rezultaty. Bo czasami możemy się zdziwić ale ozonowanie najtańszym sprzetem nic nie daje. A raczej daje ale podwyższa nam ryzyko na jakąś chorobę w przyszłosci. Tak uważam.


Wszystko racja. Teraz jest niestety ryzyko trafienia na takie firmy, co to robią, bo to jest modne. A ryzyko jest po naszej stronie, bo w końcu ryzykujemy własnym zdrowiem. Lepiej wybrać sprawdzoną i dużą firmę. Z doświadczeniem.


Ostatnio widziałam usługę ozonowania mieszkań w firmie, która pierze dywany. Kupili sobie maszynkę na allegro albo olx i robią biznes. Wiedza? Z instrukcji. Nawet sami się nie zabezpieczają podczas ozonowania, a przecież sam ozon dla człowieka bywa szkodliwy. W odpowiednich dawkach. Chyba że te generowane dawki są tak mizerne że nie działają. Tylko to takie trochę naciąganie i krzywda dla ludzi zamawiających, bo mają przekonanie że pomieszczenie jest zdezynfekowane, a nie jest.


Dokładnie. Kiedyś właśnie Profesjonalne Ozonowanie na swoim kanale na YT miało takie firmy, gdzie incognito odwiedzali takie firmy i je sprawdzali. Wyglądało to trochę jak w jakiejś Uwadze albo ten inny program co sprawdzają fachowców (nazwa mi własnie wyleciała :) ).

karolinaiwanska
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 53
Rejestracja: 12 sie 2019, 12:44
Re: Ozonowanie po remoncie

autor: karolinaiwanska » 09 gru 2020, 15:24

kont77 pisze:
Dokładnie. Kiedyś właśnie Profesjonalne Ozonowanie na swoim kanale na YT miało takie firmy, gdzie incognito odwiedzali takie firmy i je sprawdzali. Wyglądało to trochę jak w jakiejś Uwadze albo ten inny program co sprawdzają fachowców (nazwa mi własnie wyleciała :) ).


Ostatnio byli w Uwadze, więc prawie trafiłeś. Niestety jest to teraz taka branża, gdzie każdy chce mieć swój udział. I niestety jest wielu bez odpowiedniej wiedzy i doświadczenia. Niestety. A to własnie jakość ozonowania po remoncie, czy w ogóle, ma duże znaczenie. Bo ozonowanie dla samego ozonowania, by coś poczuć w powietrzu, to tak naprawdę potrzeba już niewielkiej dawki. A to nie zadziała z tego co wiem.


Wróć do „Osuszanie budynków - wilgoć i grzyb na ścianach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości

Gotowe projekty domów