Pomoc w identyfikacji projektu domu

Dom jednorodzinny czy wielorodzinny z poddaszem użytkowym czy parterowy? Jaki projekt domu jednorodzinnego wybrać? Jak dostosować projekt gotowy do naszych potrzeb? Zapraszamy do wymiany uwag i spostrzeżeń oraz nurtujących problemów dotyczących projektów domów oraz do zamieszczania zdjęć z realizacji Waszych domów.
antek19
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 03 gru 2020, 10:58
Pomoc w identyfikacji projektu domu

autor: antek19 » 03 gru 2020, 11:04

Dzień dobry,
od kilku tygodni staram się zidentyfikować projekt domu, który mi się spodobał. Niestety nie mogę trafić na nikogo z ekipy budowlanej lub właścicieli aby zapytać ich o nazwę projektu. Może Wy, drodzy forumowicze będziecie w stanie mi pomóc? Zdjęcia poniżej:

Obrazek
Obrazek

Z góry dziękuję

DaenerysT
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 06 lut 2019, 14:40
Re: Pomoc w identyfikacji projektu domu

autor: DaenerysT » 06 gru 2020, 18:12

Mało widać, nie ma zdjęcia od frontu, ciężko zidentyfikować. Może to coś takiego http://e-projekty.pl/projekt-domu-willa-julia-2-WAH1706 ?

antek19
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 03 gru 2020, 10:58
Re: Pomoc w identyfikacji projektu domu

autor: antek19 » 07 gru 2020, 8:30

Dzięki za odpowiedź, to niestety nie to. Drugie zdjęcie jest od frontu, po lewej stronie garażu są drzwi wejściowe (trochę widać)

Awatar użytkownika
Sławek12
Aktywny
Aktywny
Posty: 158
Rejestracja: 02 lis 2009, 17:03
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:
Re: Pomoc w identyfikacji projektu domu

autor: Sławek12 » 02 lut 2022, 10:26

Przypominam, że od końca 2020 roku wszedł obowiązek wykonywania dokumentacji geotechnicznej dla potrzeb rozpoznania warunków gruntowo-wodnych terenu przewidzianego pod lokalizację domu jednorodzinnego (zaliczanego do I kat. geotechnicznej). Przedmiotowe powinno zostać wykonane przez geotechnika.
Należy mieć na uwadze kilka projektów. Poczekać na rozstrzygnięcia, które przedstawi dokumentacja geotechniczna - jakie problemy natury płytko zalegającej wody, gruntów słabo nośnych czy nienośnych - potrzeby wymiany gruntu lub przeprowadzenia procesu wzmacniania szkieletu gruntowego np. iniekcyjnie - mikropale etc.).
Nie oszczędzajcie na geotechnice. Prace muszą zostać przeprowadzone przez specjalistę. Należy się zapoznać z problematyką i dobrze wybrać, ponieważ TANIO oznacza pracę przez zwykłego geologa, a nie geotechnika !!! Średnia prac, za które otrzymacie podstawową daną liczbową określającą stan gruntu to ceny między 1000 - 2000 zł za prace terenowe i dokumentację, która stanowi załącznik do pozwolenia na budowę.
Mam nadzieję, że pomogłem i pozdrawiam. :)
geo-technika.pl

Awatar użytkownika
Paweł AR
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 29 cze 2022, 10:17
Lokalizacja: Poznań i okolice
Kontaktowanie:
Re: Pomoc w identyfikacji projektu domu

autor: Paweł AR » 29 cze 2022, 11:02

Ehhh...:) Proponuję z tymi zdjęciami udać się do architekta i z nim pogadać. Rozsądny architekt zrobi dom podobny lub dokładnie w takim stylu, a będzie przede wszystkim idealnie dopasowany do działki i zapisów WZ lub MPZP. Ale oczywiście można szukać i przeglądać katalogi:)

budlake
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 26 cze 2022, 17:21
Re: Pomoc w identyfikacji projektu domu

autor: budlake » 18 wrz 2022, 9:27

Moim zdaniem powinieneś pójść do jakiegoś architekta, on fachowym okiem na pewno szybko Ci wszystko wyjaśni.


Wróć do „Projekty domów jednorodzinnych”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości

Gotowe projekty domów