Nowe mieszkanie deweloperskie - kanalizacja sąsiada podpięta przez moją łazienkę

Wszystko o kanalizacji i odwodnieniu. Dział poświęcony poradom na temat najnowszym rozwiązaniom technologicznym związanymi z kanalizacją, drenażem i oczyszczaniem ścieków.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Andrew307
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 02 gru 2020, 1:21
Nowe mieszkanie deweloperskie - kanalizacja sąsiada podpięta przez moją łazienkę

autor: Andrew307 » 02 gru 2020, 1:43

Witam wszystkich użytkowników forum, jestem tutaj nowy.

Miesiąc temu kupiłem mieszkanie w stanie deweloperskim, jest ono obecnie na etapie wykańczania. Podczas pras związanych z podłączeniem zestawu podtynkowego WC okazało się, że rura kanalizacyjna w mojej łazience ma dodatkowe przyłącze które idzie od strony sąsiada. Szybko na jaw wyszło, że sąsiad ma swoje podłączenie do pionu kanalizacyjnego przez kawałek (narożnik) mojej łazienki - jest to trójnik 90 stopni. (załącznik).
Poprosiłem kierownika budowy o wyjaśnienie bieżącej sytuacji i informację, dlaczego instalacja została wykonana inaczej niż jest tu ujęte w projekcie (załącznik). Póki co czekam na informację zwrotną.
Mam do Was pytanie czy takie rozwiązanie jest w ogóle dopuszczalne w nowym budownictwie, czy spełnia ono określone wymogi Polskich Norm?
Czy mam żądać od dewelopera poprawki polegającej na całkowitym przerobieniu tej instalacji tak, aby sąsiad miał swoje podłączenie, a ja swoje?
Czy rozwiązaniem byłaby zmiana trójników,które łączą kanalizę sąsiada z moją (z 90 stopniowych na mniej podatne na zatory, np trójnik 30 stopni).
Obawiam się tego, że jak sąsiad nawrzuca różnych ciekawych rzeczy do WC, to w przypadku zatoru trzeba będzie ryć w mojej łazience.

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi :)

Pozdrawiam,
Andrzej
Załączniki
IMG_20201130_141834.jpg
IMG_20201130_141753.jpg
projektwod_kan_lazienka[1].png

szari
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2148
Rejestracja: 05 wrz 2013, 9:15
Re: Nowe mieszkanie deweloperskie - kanalizacja sąsiada podpięta przez moją łazienkę

autor: szari » 05 gru 2020, 19:47

Ma być jak w projekcie i nic więcej Cię nie interesuje. To chyba rura od kibla i montaż kąta 90* może skutkować tym że mu się kibel zatka a jak jemu to i Tobie.
Tomasz_Brzeczkowski pisze:Przyczyną smogu w Polsce jest wentylacja grawitacyjna


Wróć do „Kanalizacja i odwodnienia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości

Gotowe projekty domów