Farba pod ekran projekcyjny + alternatywa dla gładzi.

Szukasz odpowiedniego materiału na ściany swojego domu? Nie wiesz jakie materiały będą odpowiednie do ich wzniesienia i wykończenia? Jakie trzeba ponieść koszty wynajęcia ekipy remontowej? Tutaj znajdziesz odpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Fatal84
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 31 sty 2014, 12:41
Farba pod ekran projekcyjny + alternatywa dla gładzi.

autor: Fatal84 » 31 sty 2014, 13:05

Witam. Poszukuje farby do ekranu projekcyjnego, która w jak najmniejszym stopniu odbija światło ( nazywa to się chyba głęboki mat ) oraz dobrze kryjącej, gdyż pomieszczenie było wcześniej nieużywane i muszę zakryć "cienie" po pajęczynach na ścianie - poprzednia farba tego nie pokryła.
Dodatkowo ściana ma fakturę taką jak na zdjęciu
Obrazek
Dobra farba choć trochę zniweluje ten efekt i ściana stanie się gładsza ? Czy istnieją jakieś inne wynalazki, które pomogą wygładzić ścianę bez uciekania do gładzi, której chciałbym uniknąć z racji pylenia - pomieszczenie jest już zaadoptowane.
Pozdrawiam.

EXPERTPROOF
Re: Farba pod ekran projekcyjny + alternatywa dla gładzi.

autor: EXPERTPROOF » 31 sty 2014, 14:07

prześcieradło wymaglowane ;-) ..... kanufa goldband na mokro zrobisz bez pylenia gładką ścianę uzyskasz potem dobra farba matowa i masz problem z głowy

glaurung
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 16 sty 2014, 13:55
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:
Re: Farba pod ekran projekcyjny + alternatywa dla gładzi.

autor: glaurung » 05 lut 2014, 14:25

chyba jednak pozostawienie miejsca ekranu bez malowania (czyli to co sugerował kolega - gładź szpachlowa na mokro) będzie najlepszym rozwiązaniem. równiutko położony gips wciągnie światło rzutnika najlepiej.
glaurung.pl

antek99
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 35
Rejestracja: 24 cze 2014, 11:30
Lokalizacja: Poznań
Re: Farba pod ekran projekcyjny + alternatywa dla gładzi.

autor: antek99 » 12 wrz 2014, 14:21

Mówicie że prześcieradło da radę? :shock: A ja ostatnio wydałem ponad 2 tys. na ekranownia.pl za matowy ekran do mojego projektora ehh....

Farby Kabe
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 312
Rejestracja: 01 mar 2013, 18:52
Kontaktowanie:
Re: Farba pod ekran projekcyjny + alternatywa dla gładzi.

autor: Farby Kabe » 24 wrz 2014, 9:17

W takich przypadkach my możemy polecić świetnie kryjącą farbę, która stworzy przyjemną matową optykę - OPTILATEX - dodatkowo nie będzie problemów z jej zmywaniem lub szorowaniem oraz na pewno nie zżółknie pod wpływem działania słońca czy czasu.

Javier
Aktywny
Aktywny
Posty: 173
Rejestracja: 11 maja 2015, 13:04
Lokalizacja: Żyrardów
Kontaktowanie:
Re: Farba pod ekran projekcyjny + alternatywa dla gładzi.

autor: Javier » 26 sie 2015, 13:43

A może jakiś porządny ekran, zamiast takiego kombinowania? Np. http://ekranownia.pl/ gdzie jest naprawdę spory wybór? Na ścianie i tak nigdy nie osiądziesz dobrego obrazu.

Cezary39
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 31 maja 2017, 7:56
Re: Farba pod ekran projekcyjny + alternatywa dla gładzi.

autor: Cezary39 » 31 maja 2017, 9:38

Javier pisze:A może jakiś porządny ekran, zamiast takiego kombinowania? Np. http://ekranownia.pl/ gdzie jest naprawdę spory wybór? Na ścianie i tak nigdy nie osiądziesz dobrego obrazu.


Tez tak mysle :wink: wystarczy minimalna rysa, wglebienie na scianie i lipa :? Ja akurat kupilem ekran z http://www.viz-art.pl. Fak, ze za pozadny ekran trzeba zaplacic, ale niczego ni zaluje bo jakosc mowi sama za siebie 8)

RadekSzatko
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 22 wrz 2017, 18:49
Re: Farba pod ekran projekcyjny + alternatywa dla gładzi.

autor: RadekSzatko » 22 wrz 2017, 18:56

Jeżeli chcesz mieć wypasiony ekran wysuwany z sufitu to polecam zajrzeć na stronkę: https://www.viz-art.pl/oferta/ekrany-elektryczne/. Na ścianie niestety nie osiągniesz idealnego obrazu :(

marek33
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 384
Rejestracja: 10 paź 2016, 15:14
Re: Farba pod ekran projekcyjny + alternatywa dla gładzi.

autor: marek33 » 02 mar 2018, 11:16

Zamawiałem już kilka ekranów projekcyjnych na przestrzeni pięciu lat od polskiego producenta Kraftmann. Powiem ci, że robią dobrą robotę, bo i ekran dobrze zabezpieczony w transporcie, jest dobre naprężenie, a na życzenie niestandardowa konfiguracja.

e-Rzecznik Śnieżka
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1227
Rejestracja: 25 maja 2012, 8:26
Kontaktowanie:
Re: Farba pod ekran projekcyjny + alternatywa dla gładzi.

autor: e-Rzecznik Śnieżka » 02 kwie 2018, 19:29

Tylko Śnieżka Super Matt.
[więcej informacji poprzez PW]

Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik FFiL Śnieżka
Załączniki
02-04-2018-17-1.png
02-04-2018-17-1.png (91.15 KiB) Przejrzano 7261 razy

GrzegorzMaruszak
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 06 cze 2018, 12:54
Re: Farba pod ekran projekcyjny + alternatywa dla gładzi.

autor: GrzegorzMaruszak » 06 cze 2018, 13:02

Ja mam ekran z viz-art.pl z systemem napinaczy bocznych model http://www.viz-art.pl/oferta/ekrany-ele ... z-tension/ Obraz rewelacyjny.
Ogólnie jestem zadowolony z zakupu, kupiłbym go ponownie. :D

martinrekk
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 328
Rejestracja: 03 lip 2018, 8:54
Re: Farba pod ekran projekcyjny + alternatywa dla gładzi.

autor: martinrekk » 23 lip 2018, 9:05

Mam od 2 lat ekran marki KRAFTMANN AUTOMATION i bardzo dobrze się sprawdza u mnie w kinie domowym. Wybrałem taki do zabudowy sufitowej chyba Connect z płótnem Reference Grey, pilot radiowy DeLuxe dodali gratis do zestawu (już po zakupie) jak Żona zmieniła zdanie że klawisz na ścianie jest mało wygodny ... :D Także chłopaki od nich skonfigurowali mi całość bez dodatkowych opłat pomimo że część sprzętu zakupiłem kilka lat wcześniej w markecie. Ogólnie bardzo dobry sprzęt w bardzo dobrej cenie i fajni sympatyczni instalatorzy (np. p. Karol którego pozdrawiam!)

Awatar użytkownika
Tomek5
Aktywny
Aktywny
Posty: 238
Rejestracja: 18 lis 2014, 11:18
Re: Farba pod ekran projekcyjny + alternatywa dla gładzi.

autor: Tomek5 » 01 gru 2020, 7:00

Potwierdzam opinię osoby powyżej. Będzie to obecnie najlepsza farba pod ekran projekcyjny jaką mozna sobie kupić. Jeśli chodzi natomiast o alternatywe dla gładzi to widzżę tutaj jednie płytę karton gips. Niestety ale tynki gipsowe nigdy nie zapewnią tak gładkiej ściany jak płyta albo gładź...


Wróć do „Ściany”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości

Gotowe projekty domów